W jaki sposób dbać o okna dachowe?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Budowa wymarzonego domu jednorodzinnego zawsze wiąże się z wydatkami, o których istnieniu nie pamiętamy. Jednym z nich są okna połaciowe, które mają za zadanie oświetlać pomieszczenia na poddaszu, a których charakterystyka różni się znacząco od zwykłych okien. Inaczej się otwierają, mają inne właściwości i zupełnie inaczej się je montuje. Odmienny jest nawet sposób w jaki należy o nie dbać, dlatego bardzo ważnym jest, żeby zorientować się w istniejących możliwościach jeszcze przed dokonaniem zakupu, żeby potem poświęcać im jak najmniej ze swojego cennego wolnego czasu.

Największą uwagę trzeba zwrócić na materiał wykonania

Choć wydawać by się mogło, że najlepszym oraz najsolidniejszym rozwiązaniem będzie drewno, to wymaga ono jednak pewnych zabiegów, które nie są konieczne w przypadku okien PCV lub aluminiowych. Nie warto jednak kupować najtańszych okien kosztem ich wykonania, ponieważ mogą nie być szczelne i mieć zbyt wysoki współczynnik przenikania ciepła, co negatywnie wpłynie na poziom ciepła w naszym domu oraz na opłaty za ogrzewanie. Jakościowe rozwiązanie, to m.in. okna dachowe Fakro, które pozwalają na zachowanie wysokiej jakości przy korzystnej cenie.

O ile okna dachowe Fakro wykonane mogą być z różnych rodzajów materiałów, o tyle należy jednak pamiętać, że drewno wymaga okresowej impregnacji i zabezpieczania go na zimę przed wpływem ujemnych temperatur. Ramy wykonane z tworzywa są znacznie bardziej praktyczne i jedyne czego wymagają, to okresowe mycie kiedy pokryje je kurz.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*