Meble do eleganckiego salonu

Meble do eleganckiego salonu

Pixabay/pexels.com

Dom i otoczenie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przy aranżacji wielu wnętrz kierujemy się przede wszystkim funkcjonalnością i wygodą, lecz salon jest pomieszczeniem, które chcemy utrzymać w eleganckim tonie, gdyż często przyjmujemy tam gości. Pokój ten stanowi niejako wizytówkę całego domu, więc wymaga też odpowiedniego umeblowania.

Większe elementy wyposażenia

Wiele zależy od tego, jaką przestrzenią dysponujemy, lecz w wielu przypadkach to właśnie w salonie urządzona jest jednocześnie jadalnia. Szykowne wnętrze tego pomieszczenia nie obędzie się wtedy bez dużego, drewnianego stołu i dopasowanych do niego krzeseł, najlepiej z materiałowym obiciem. W pokojach dziennych sprawdzają się także komody, często okraszone przeszklonymi witrynami, gdzie można umieścić porcelanową zastawę.

Istotne w kontekście umeblowania tej przestrzeni jest wykorzystanie przedmiotów z efektem połysku, a nie matowych – dodaje to klasy i robi wrażenie na innych osobach. Jest to strefa domu przeznaczona również do wypoczynku, więc powinno się zadbać o stylowe kanapy, sofy oraz fotele. Są one dostępne np. na https://makdekor.pl/.

Dodatki

Poza większym wyposażeniem można też znaleźć wiele mniejszych elementów, które dodają ogólnemu wystrojowi elegancji. Doskonale nadaje się do tego stolik kawowy w stylu glamour, a także szklane stoły, które można ustawić w pobliżu dużych siedzisk. Gustownym dodatkiem są również taborety i pufy – są one na tyle kompaktowe, iż nie będą zajmowały dużo miejsca. Mogą się okazać nie tylko bardzo ładnym uzupełnieniem pomieszczenia, lecz funkcjonalnymi meblami przeznaczonymi do siedzenia lub jako podpórki pod nogi.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*