Pomysłowe rozwiązania na zaaranżowanie spójnej przestrzeni

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Aranżacja każdej przestrzeni wymaga wcześniejszego zastanowienia się nad wieloma sprawami, aby wybrać najbardziej optymalne rozwiązania. Najpierw powinniśmy określić w jakim stylu chcemy urządzić dane pomieszczenie – klasycznym czy nowoczesnym? Następnie postarajmy się ustalić ilość niezbędnych mebli, rodzaj tworzywa z jakiego mają one być wykonane, wzornictwo i kolorystykę. Jeśli chodzi o to ostatnie kryterium, możemy zastosować zasadę kontrastu. Na przykład w kuchni, w której ściany mają ciemny kolor doskonale sprawdzą się białe meble kuchenne, natomiast w pomalowanym jasną farbą salonie świetnie będzie pasować brązowe umeblowanie.

Ważne jest także właściwe oświetlenie wnętrza. Najlepiej zaplanować różne rodzaje światła: sufitowe (np. lampa wisząca), boczne (kinkiet) i punktowe (lampka stolikowa). Jeśli zaś chodzi o przesłony okienne, w pokojach zaaranżowanych w stylu tradycyjnym można zawiesić firany i zasłony, z kolei w nowoczesnych pomieszczeniach bardziej odpowiednie będą rolety lub żaluzje.

Skąd czerpać pomysły na aranżację wnętrz?

Wiele gotowych projektów związanych z urządzaniem domów i mieszkań znajdziemy w katalogach i poradnikach wnętrzarskich, które można zakupić w księgarniach lub sieciach handlowych. Jeszcze łatwiejszym sposobem jest skorzystanie z licznych koncepcji zamieszczonych na portalach czy blogach internetowych dotyczących tej tematyki. Znajdziemy tam porady odnośnie wielu nurtujących nas kwestii, jak choćby tej, czy w dużych salonach bardziej pasują stylowe lampy, czy raczej oświetlenie punktowe LED. Poza tym w Internecie możemy się zapoznać z opiniami klientów na temat zakupionych przez nich wcześniej produktów, którymi teraz sami jesteśmy zainteresowani.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*