Jak czyścić aparat tlenowy?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Aparat tlenowy to nowoczesne urządzenie wspomagające oddychanie. Dzięki temu urządzeniu możliwe jest podawanie pacjentowi tlenu bezpośrednio do dróg oddechowych. Urządzenie to wspomaga leczenie chorób takich jak POChP, astma czy bezdech senny. Skuteczność koncentratora oraz bezpieczeństwo jego użytkowania zapewnia wiele czynników. Jednym z nich jest odpowiednie czyszczenie i pielęgnacja narzędzia. Jak czyścić aparat tlenowy? Jak dbać o urządzenie?

Pielęgnacja i użytkowanie koncentratora tlenu

Prawidłowe użytkowanie i obchodzenie się z aparatem tlenowym zapewni długą żywotność sprzętu, jak również bezpieczna terapię. Poszczególne kroki i zasady obsługi związane są z modelem i rodzajem koncentratora, a dostosowanie warunków do jego użytkowania zapewni efektywna terapię. Jak dbać o przenośny koncentrator tlenu? 

Przenośny aparat tlenowy to urządzenie dzięki, któremu pacjenci mogą przemieszczać się, podróżować i wykonywać czynności życia codziennego. By zapewnić koncentratorowi długą żywotność należy odpowiednio je czyścić i pielęgnować. Należy dbać o regularną wymianę filtrów, czyszczenie zewnętrznych i wewnętrznych układów, wymianę proszku znajdującego się w kolumnach aparatu, jak również zminimalizować ryzyko dostania się wilgoci do urządzenia. 

Odpowiednią pielęgnację oraz bezpieczeństwo użytkowania zapewnia również regularna i systematyczna wymiana kaniuli nosowych czy nawilżacza stosowanego w koncentratorach przenośnych i stałych. Skuteczną tlenoterapię zapewni również prawidłowy dobór „wąsów”, których modele i opis można ujrzeć w katalogu sklepu https://oddychasz.pl/Wasy-tlenowe-z-drenem-500-cm-p331. Dobór odpowiednich narzędzi uzależniony jest od potrzeb i oczekiwań pacjentów, jak również specyfiki wykorzystywanego sprzętu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*