Rodzaje sukni ślubnych

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Profesjonalnie dobrana suknia ślubna podkreśli atuty naszej sylwetki oraz ukryje jej mankamenty. I choć branża ta nie ulega tak regularnym i stałym zmianom, jak branża modowa, to można zauważyć, iż aktualnie popularne modele sukien ślubnych czerpią wiele z dzisiejszych trendów. Jak więc dobrać produkt idealny i dla konsumenckich potrzeb, i dla określonej sylwetki?

Kiedy zdecydować się na dany fason?

Wybór sukienki weselnej jest dla wielu kobiet wyzwaniem. Zróżnicowany wybór, dylemat pomiędzy charakterystycznymi a bardziej tradycyjnymi modelami, a także długość sukni. Elementy te potrafią uprzykrzyć przygotowania do uroczystości pannom młodym. Dla ograniczenia stresu związanego z zakupem, warto skupić się na fasonie sukien ślubnych. Jednym z najpowszechniej znanych jest model klasyczny, cechuje się wyraźnie dopasowaną górą (najczęściej w wersji z gorsetem) i rozszerzanym dołem spoczywającym na halce. W tym przypadku idealnie spisze się sukienka ślubna dwuczęściowa – da wiele swobody pannie młodej podczas ruchu i zapewni jej wyższy komfort. Odnajdą się w niej kobiety o średnim lub wysokim wzroście z wyraźnym wcięciem w talii.

Kolejne warte uwagi fasony to: model empire (suknia luźno spada ku dołowi od linii biustu, dedykowana kobietom z większą dolną partią ciała oraz brakiem wcięcia w talii), model prosty (charakteryzuje się prostą formą na całej długości, bez poszerzeń, zazwyczaj z rozcięciem ułatwiającym poruszanie się; optycznie wydłuża sylwetkę) czy model litery A (dopasowana w górze, stopniowo rozszerzająca się ku dołowi, bez podkreślania talii). Natomiast dla poszukujących kompozycji najbardziej efektownych polecana jest suknia ślubna z gipury. Ponadczasowa, acz czerpiąca i z tradycji, i z nowoczesnej mody, zwróci uwagę miłośniczek zwiewności i lekkości.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*