Jakie zabawki warto kupić niemowlakom

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Gdy na świecie pojawia się nowy członek rodziny, często konieczne jest dokonanie naprawdę konkretnych zakupów. Składają się na nie różne przedmioty, na czele z ubraniami, czy też akcesoriami do pielęgnacji. Sama opieka to jednak nie wszystko, a niezwykle ważny jest również rozwój naszego niemowlęcia. Rozwój, który jednocześnie będzie połączony z aktywnym poznawaniem świata i nauką. To wszystko zapewnić mogą zabawki. Jakie z nich warto kupić?

Zabawki dla niemowlaków

Zabawki dla niemowlaka powinny mieć przede wszystkim edukacyjny charakter, jednocześnie gwarantując bezpieczeństwo dziecka. DO takich zabawek będą należeć chociażby tzw. szumisie. Są to misi stworzone do zapewnienia niemowlakom spokojnego snu. Jak bowiem wskazuje sama ich nazwa, posiadają one wyjątkową zdolność szumienia. Szum ten przypomina małemu dziecku dźwięk, który słyszało ono w brzuchu swojej mamy.

Oprócz nich warto, aby niemowlak mógł korzystać z zabawek wyposażonych w elementy wydające dźwięki. Różnego rodzaju dzwonki, zabawki grające krótkie melodie z pewnością sprawią im sporo radości. dodatkowo bardzo ciekawe mogą okazać się zabawki o zróżnicowanej kolorystyce. Przykładem może być specjalna, biała grzechotka, z czarnymi lub kolorowymi dodatkami w postaci kropek, pasków, czy też rysunków.

Gdy zaś zaczynają pojawiać się pierwsze ząbki, pomocną, a jednocześnie wartą zakupu zabawką będzie gryzak. W tym miejscu szczególnie pamiętać należy o bezpieczeństwie. Wiele takich artykułów oferuje Smykoland. Tego typu zabawki powinny być wykonane z nietoksycznych i nieszkodliwych materiałów. Reszta to same pozytywy. Gryzaki pomagają bowiem dziecku w przezwyciężeniu bólu, jaki towarzyszy wyrzynaniu się pierwszych ząbków.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*