Nie tylko kawa pobudza

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Codziennie rano wielu z nas ma problem, by się obudzić. Praktycznie z zamkniętymi oczami niczym zombie podążamy do kuchni, aby zaparzyć sobie kawę. Bez tego czarnego napoju nie wyobrażamy sobie poranka. Ale wcale nie musi tak być, jest przecież wiele innych sposobów ma skuteczną pobudkę.

Zdrowe energetyki

W naszej kulturze przyjęło się, że tylko kawa jest w stanie nas obudzić i dać siłę do działania. Prawda jest jednak całkiem inna. Nie wszyscy zdajemy sobie z tego sprawę, ale więcej kofeiny niż kawa zawiera na przykład zielona herbata. Więc po co pić kawę, skoro można pić korzystnie wpływającą na nasz organizm herbatę?

W ciągu dnia, gdy czujecie, że dopada was zmęczenie, nie sięgajcie po chemiczne energetyki, które w swoim składzie mają pół tablicy Mendelejewa. Lepszym rozwiązaniem będzie yerba mate. Jest to naturalny środek, który pobudzi Wasze ciała i umysły. Dodatkowo ma korzystny wpływ na układ trawienny i nerwowy. Pamiętajcie tylko, by pić ją za pomocą bombilli. Jeżeli tego nie zrobicie, to raczej wam ona nie posmakuje. Bombillę możecie nabyć na przykład na https://ymt24.pl/yerba-mate-bombille. Na tej stronie znajdziecie również ciekawe informacje na temat yerba mate.

Kawę prócz zieloną herbatą oraz yerba mate można zastąpić również ćwiczeniami. Wiem, to może zabrzmieć śmiesznie, ale uwierzcie, że jeżeli zmusicie się, by przez tydzień codziennie rano biegać, to w następnym tygodniu będziecie wstawali radośni i biegali dalej. Naładujecie dzięki temu energię i pozytywne nastawienie na cały dzień.
YMT24 współpracowało przy powstaniu artykułu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*