Jak stworzyć pełen atrakcji ogród?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

W sezonie letnim, kiedy jest słonecznie i pogoda nas rozpieszcza, z przyjemnością spędzamy czas na wolnym powietrzu. Szczególnie chętnie odpoczywamy w przydomowych ogródkach. Opalanie się na słońcu czy grillowanie z czasem się nudzą, dlatego podpowiadamy, jak stworzyć pełen atrakcji ogród. Wypoczynek w takim miejscu będzie zdecydowanie lepszy.

Baseny – odprężenie w przydomowym ogródku

Wysokie temperatury sprawiają, że poszukujemy sposobów na ochłodzenie się. W upalne dni świetnie sprawdzają się baseny ogrodowe. Na rynku można znaleźć najróżniejsze modele. Dostępne są baseny stelażowe lub rozporowe. Nie wymagają ingerencji w grunt i robienia wylewki. Ich rozłożenie nie jest skomplikowane i każdej chwili można je zdemontować. Niektóre z nich nawiązują swoim wyglądem do jacuzzi i posiadają dodatkowe funkcje, takie jak hydromasaż czy podgrzewanie wody. Na rynku można znaleźć także pokrywy do basenu, specjalne filtry do wody czy wykładziny, które zwiększają bezpieczeństwo i higienę ich użytkowania. Basen zapewnia rozrywkę zarówno dorosłym, jak i najmłodszym. W przypadku małych dzieci, warto zakupić dla nich oddzielny, płytki basen dmuchany, który zapewni im bezpieczną zabawę.

Trampoliny ogrodowe – radość dla każdego

Od kilku lat trampoliny ogrodowe cieszą się ogromną popularnością. Nic w tym dziwnego, ponieważ stanowią atrakcję zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Są nie tylko źródłem rozrywki, ale również pozwalają zadbać o kondycję, redukują wady postawy, poprawiają koordynację ruchową i wpływają pozytywnie na równowagę. Dostępne są w wielu rozmiarach. Dla dzieci do około 3-4 roku życia, sprawdzą się trampoliny o średnicy od 140 do 180 cm. Starsze dzieci będą mogły wyładować swoje niespożyte pokłady energii na większych egzemplarzach, do nawet 300 cm średnicy. Trampolina o podobnych wymiarach będzie odpowiednia również dla dorosłych osób, choć na rynku dostępne są także modele powyżej 370 cm średnicy.

Dla dbających o sylwetkę zostały stworzone specjalne trampoliny fitness, które zajmują niewiele miejsca i posiadają niewielkie uchwyty ułatwiające utrzymanie równowagi. Intensywny trening na trampolinie pozwala spalić nawet do 1000 kalorii w ciągu godziny. Jak widać, jest to atrakcja dla osób w każdym wieku. Dzięki solidnej, wytrzymałej konstrukcji oraz zastosowaniu siatki ochronnej, zapewnia bezpieczeństwo stosowania. Często w zestawie z trampoliną dostępna jest drabina, ułatwia ona korzystanie z atrakcji i dba o bezpieczeństwo najmłodszych przy wchodzeniu i schodzeniu.

Plac zabaw dla najmłodszych

Jeśli w domu mieszkają dzieci, warto zadbać dla nich o atrakcje na świeżym powietrzu. Dobrych sposobem będzie zamontowanie huśtawki i zjeżdżalni. Niektóre modele zjeżdżalni są wyposażone w natrysk wodny i można je ulokować tuż obok basenu. Warto także postawić małą piaskownicę, ponieważ praktycznie każde dziecko lubi bawić się foremkami i budować domki z piasku. Dzięki stworzeniu mini placu zabaw w ogrodzie, dzieci będą mogły aktywnie spędzić czas pod bacznym okiem rodziców. Starszym dzieciom rozrywki dostarczy małe boisko do gry w piłkę, w kosza czy w siatkówkę. Tego rodzaju zabawy dbają o dobrą kondycję pociech i wpływają pozywanie na ich psychomotorykę.

Gry towarzyskie w ogrodzie

Będąc posiadaczem dużego ogrodu, warto pokusić się o wydzielenie odrębnego miejsca, w którym można stworzyć plac do gry w szachy. Figury i pola do szachów ogrodowych są stosunkowo duże. Grając w tę grę w ogrodzie, można zatem zadbać nie tylko o intelektualną rozrywkę, ale również o sylwetkę. Modne są także miniaturowe pola golfowe i kręgle. Choć istnieją firmy, które zajmują się ich produkcją, takie atrakcje jesteśmy w stanie zrobić sami. Wymaga to jednak czasu i choć minimalnych umiejętności manualnych. Szachy czy kręgle uatrakcyjnią grilla ze znajomymi, pozwolą wstać od stołu i spalić trochę kalorii po obfitym posiłku.

Stworzenie ogrodu pełnego atrakcji jest stosunkowo łatwym zadaniem. W sklepach i w Internecie dostępnych jest wiele ciekawych rozwiązań, pomysłów na gry i zabawy, które uatrakcyjnią przebywanie w ogrodzie i pozwolą na aktywne spędzanie czasu z rodziną i przyjaciółmi.

Artykuł przygotowany we współpracy z eDomator.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*