O czym pamiętać przy organizowaniu transportu za granicę?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Czasami przychodzi w życiu moment, kiedy musimy coś wysłać za granicę. Przeważnie dzieje się to przy okazji sytuacji handlowych – kiedy sprzedaliśmy jakiś przedmiot, a nasz kontrahent mieszka na przykład w Niemczech, lub innym kraju UE.

Zdarza się też, że po prostu wysyłamy paczkę na przykład do rodziny w Anglii. Nie ważne, jaki jest dokładnie powód wysyłki, nadając towar za granicę musimy pamiętać o kilku ważnych zasadach, które ułatwią nam cały proces. Na szczęście na rynku jest wiele firm spedycyjnych, z których pomocą łatwo wyślemy naszą przesyłkę. Jedną z nich jest Europoltrans.

O co zadbać?

Przede wszystkim musimy sprawdzić dokładną wagę i wymiary naszej paczki. To niezwykle istotne, ponieważ od tego w głównej mierze zależy cena, jaką będziemy musieli zapłacić za nadanie paczki. Przykład takiej oferty można sprawdzić na http://www.europoltrans.pl/spedycja-miedzynarodowa/niemcy.

Przesyłkę musimy też bardzo dokładnie zabezpieczyć – najlepiej za pomocą specjalnej folii ochronnej, która pomoże uchronić przesyłkę przed ewentualnym uszkodzeniem. Jeżeli wysyłamy cenne przedmioty, najlepiej okleić paczkę taśmą z napisem „uwaga szkło”. Będzie ona wtedy ulgowo traktowana przez kurierów podczas jej przenoszenia z miejsca na miejsce oraz z magazynu do samochodu.

Gdy już sprawdzimy wymiary i wagę przesyłki oraz ją odpowiednio zabezpieczymy, musimy tylko czekać na pracownika firmy spedycyjnej, który ją od nas odbierze. Warto umówić się z nim na konkretną godzinę odbioru paczki. Potem pozostaje nam już tylko śledzić, gdzie znajduje się nasza przesyłka. Możemy to robić z poziomu strony internetowej danej firmy kurierskiej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*