Jakie suplementy diety są nam najbardziej potrzebne?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Współcześnie mamy dostęp do przeróżnych suplementów diety i czasami tracimy głowę, które z nich są rzeczywiście przydatne, a które niekoniecznie. Bombardowani licznymi reklamami, zapominamy, że suplementy, owszem, są niezbędne, jednak tylko w połączeniu ze zbilansowaną dietą. Każdy z nich może też wspomagać odrębne funkcje w organizmie m.in. odporność, oczyszczanie z toksyn, czy działania antynowotworowe. Niektóre z nich zawierają cały zestaw witamin, działając kompleksowo i uzupełniając niezbędne w naszej diecie składniki. Które z nich są rzeczywiście pomocne? Hanoju to jeden z producentów suplementów diety, który bazuje na całkowicie naturalnych składnikach, zapewniających nie tylko odczuwalne efekty, ale tez bezpieczeństwo.

Jedna tabletka i po sprawie

Z jakich produktów warto skorzystać? To wszystko zależy od indywidualnych potrzeb. Innych suplementów wymaga osoba znajdująca się na diecie odchudzającej, a zupełnie odmiennych aktywny sportowiec. Swanson magnez to jednak taki dodatek do diety, które może się okazać skuteczny dla wszystkich grup. Na niedobory magnezu może cierpieć każdy z nas ze względu na to, że organizm nie potrafi go samodzielnie wytwarzać.

Kolejnym suplementem polecanym każdemu jest tran, szczególnie w okresie jesienno- zimowym, kiedy narażeni jesteśmy na działanie czynników chorobotwórczych. Ponadto witamina D, która bierze udział nie tylko w przyswajaniu wapnia, ale też szeregu innych, ważnych funkcji. Kolejnym ważnym składnikiem codziennej diety jest żelazo, zwłaszcza w przypadku kobiet.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*