Kiedy warto skorzystać z pomocy psychiatry?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kilka wieków temu dla prostych ludzi lekarz był symbolem zwiastującym śmierć. Medycy byli kojarzeni w sposób negatywny, dziś ta perspektywa uległa diametralnej zmianie. Jeśli mamy problem z uchem idziemy do laryngologa. Jeśli mamy problem z bolącym gardłem idziemy do lekarza pierwszego kontaktu. A kiedy idziemy do psychiatry?

Zmęczenie

Żyjemy w świecie, który gna do przodu i nie ogląda się za tymi, co zostają w tyle. Kiedy nie jesteśmy w stanie pozbierać myśli. Kiedy przestajemy rozumieć własne emocje lub mamy poczucie, że straciliśmy kontakt z samymi sobą. Kiedy nic nie przynosi radości, a sen nie daje upragnionego wypoczynku. To jedne z niewielu oznak, że może warto poszukać pomocy. Na http://centrum-ja.com.pl/ można znaleźć opisy sytuacji, w których zgłoszenie się do specjalisty jest konieczne.

Obserwujmy siebie

Kto może znać nas lepiej niż my sami? Człowiek dbający o swoje zdrowie przygląda się wszystkiemu, co się z nim dzieje. Kiedy przypadkiem zranimy się w palec, biegniemy zdezynfekować ranę i przyklejamy plater. Tu obowiązuje dokładnie ta sama zasada. Coś się w nas zmienia, ale niekoniecznie na lepsze? Pewne czynności stały się natrętnym nawykiem? Może pojawiły się problemy ze snem? Albo wręcz odwrotnie, trudno się obudzić i wstać z łóżka, a codzienne obowiązki stają się coraz to większym ciężarem?

To nie wstyd

To, że udamy się do lekarza psychiatry, nie oznacza jeszcze, że zwariowaliśmy i musimy trafić do zakładu zamkniętego. To trochę tak jak zaczynającym się przeziębieniem. Gdy tylko zaczyna boleć gardło lepiej udać się zawczasu do lekarza internisty. Jeśli zbytnio odłożymy to w czasie choroba może się rozwinąć do tego stopnia, że będziemy musieli wziąć wolne w pracy i swoje odchorować. Tak samo jest z wizytą u psychiatry. Jeśli czujemy coś niepokojącego, by zadbać o swój stan zdrowia. Jeśli więc sobie nie radzimy warto odwiedzić specjalistyczną poradnię, gdzie pracuje psychiatra Warszawa to jedno z tych miast, gdzie czeka nas profesjonalna opieka, która pomoże wrócić do pełnej równowagi.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*