Ile kosztuje wizyta u psychologa?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Depresja oraz wypalenie zawodowe stały się w XXI wieku chorobami równie powszechnymi jak przeziębienie czy grypa w okresie jesiennym. Człowiek narażony jest na ciągły stres związany z prowadzonym tempem życia oraz coraz większymi wymaganiami – które często sam sobie narzuca. Kolejki do psychologów oraz terapeutów, którzy stali się jednymi z najbardziej poszukiwanych specjalistów ostatniej dekady, nie robią już na nikim wrażenia. Warto jednak, przed dokonaniem wyboru, przeanalizować wszystkie dostępne opcje, również cenowe.

Szeroki wybór

Szukanie psychologa często zbliżone jest do poszukiwań partnera bądź przyjaciela – to musi zadziałać. Każdy specjalista posiada swój własny styl, a także stosuje określone techniki, co nie wszystkim może przypaść do gustu. Nie można więc się zniechęcać i zupełnie rezygnować z terapii po nieudanej próbie czy dwóch. Należy również pamiętać, że w przypadku psychologa jest nie inaczej jak w przypadku innych usługodawców: każdy ceni swoją pracę na różne sposoby. Najczęściej można się spotkać ze stawką godzinową, która wahać się może od kilkudziesięciu złotych do nawet kilkuset.

Co naturalne, największy wybór oraz szeroki zakres wysokiej klasy specjalistów oferują duże miasta. Przykładowo, analizując cennik psychologa w Warszawie, spotkać się można z różnymi kwotami w zależności od rodzaju terapii, którą chce się wybrać. Inna stawka widnieje za jednoosobową terapię, inna za małżeńską i jeszcze inna za dziecięcą – również o tym należy pamiętać.

Sprawdzony specjalista jest najlepszym wyborem

Na poszukiwaniach takiego najlepiej się skupić. I choć niejednokrotnie będzie się to wiązać z większą ceną, należy pamiętać, że przecież chodzi o własne zdrowie, a na tym oszczędzać nie warto (nieumiejętnie poprowadzona terapia nie pomoże, a może wręcz pogłębić problemy). Zapewne jednym z polecanych miejsc, pozostając w obrębie dużych miast, jest centrum terapeutyczne np. https://osrodek-centrum.pl/, w którym każdemu psychologowi z pełnym spokojem można powierzyć swoje problemy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*