Jaki jest najlepszy model biznesowy dla początkujących przedsiębiorców?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jest to franczyza. Dla wielu przedsiębiorców idea franczyzy jest atrakcyjna, ponieważ oferuje ona usprawniony sposób na rozszerzenie działalności. Można wykorzystać sprawdzony model, który został wypróbowany przez innych franczyzobiorców i skorzystać z doświadczenia i wiedzy franczyzodawcy.

Co to znaczy?

Franczyza jest rodzajem modelu biznesowego, w którym znaczna liczba franczyzobiorców stanowi niezależną własność i jest prowadzona. Franczyzobiorca, czyli właściciel franczyzy, płaci opłatę i otrzymuje pewne wyłączne prawa do sprzedaży produktu lub usługi firmy. Opłata ta różni się znacznie w zależności od branży i kraju. Franczyza jest alternatywą dla rozpoczęcia własnej działalności gospodarczej, z wieloma korzyściami, takimi jak zmniejszone ryzyko, szkolenia, wsparcie marketingowe i rozpoznawalność marki.

Zalety

Główną zaletą franczyzy jest to, że zapewnia sprawdzony model sukcesu i może pomóc zmniejszyć ryzyko związane z rozpoczęciem działalności gospodarczej. Nie kupuje się tylko pomysłu lub koncepcji – kupuje się uznaną markę z historią sukcesu i rentowności. Mniejsze jest ryzyko, gdy wspiera nas firma o ugruntowanej pozycji i znacznie łatwiej jest uzyskać finansowanie od kredytodawców, jeśli kupuje się istniejący model biznesowy, który odniósł sukces, niż próbując rozpocząć coś od zera.

Franczyzobiorcy korzystają z:

  • Wsparcia i szkoleń zapewnianych przez franczyzodawcę;
  • Sprawdzonego modelu biznesowego, który został już przetestowany w innych lokalizacjach;
  • Silnej marki, którą znają klienci i dostawcy;
  • Dostępu do istniejącej sieci łańcucha dostaw;
  • Zespołu marketingowego, który stworzył plan marketingowy dla franczyzy, w tym stronę internetową, broszury i filmy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*