Jakie są rodzaje styropianu?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zdecydowanie najpopularniejszym materiałem wykorzystywanym do izolacji i ociepleń jest styropian. Charakteryzuje się on bowiem najlepszym możliwym wskaźnikiem ceny do skuteczności. Warto jednak wiedzieć, że nie każdy dostępny na rynku styropian nadaje się do wszystkich zastosowań, ponieważ wybrane jego rodzaje są przeznaczone do zadań specjalnych.

Produkty do zadań specjalnych

Styropian dzieli się przede wszystkim ze względu na kolor i przeznaczenie. Najczęściej stosowany jest styropian zwany białym lub klasycznym, którego używa się do ocieplania ścian, podłóg, ścianek działowych, a także wypełniania wolnych przestrzeni pomiędzy krokwiami. Występuje on przeważnie w postaci płyt różnej wielkości. Charakteryzuje się tym, że pasują do niego wszelkie produkty budowlane, dzięki czemu jest gwarancją optymalnego ocieplenia przy minimalnych kosztach.

Kolejnym rodzajem jest styropian fasadowy (zwany dalmatyńczykiem) – w tym przypadku mamy do czynienia z płytami w specyficzne kropki z grafitu, dzięki którym produkt ten odznacza się znakomitym współczynnikiem przewodzenia ciepła. Z tego powodu jest często wykorzystywany do izolacji cieplnej ścian oraz fasad. Można go dostać na https://www.hurtowniastyropianu.pl/.

Trzecim podstawowym typem jest styropian grafitowy (inaczej szary), który może mieć różne kolory (m.in. srebrny lub czarny) i charakteryzuje się tym, że jest nawet 25% bardziej ciepły od modeli białego. Pozwala on na skuteczne docieplanie ścian zwłaszcza w takich miejscach, gdzie nie jest możliwe użycie grubej warstwy białego styropianu (np. w wiekowych kamienicach). Na rynku można jeszcze znaleźć styropian niebieski, odznaczający się obniżoną chłonnością wody – ten z kolei idealnie nadaje się do docieplania fundamentów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*