Zalety picia herbaty matcha

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Czarna herbata przebiła się do brytyjskiej świadomości dzięki sławnej przerwie w poobiedniej porze. Również matcha wydaje się przebijać do codzienności ludzi na świecie. Swoje miejsce znalazła nawet w popkulturze, gdyż jej nazwy w tytule swojej piosenki użył raper Quebonafide. Najważniejsze, że to nie tylko chwilowa moda ze wschodu, ale picie matchy ma liczne zalety. Jakie dokładnie?

Liczne atuty

Regularne jej picie pomaga pozbyć się z organizmu wolnych rodników, które odpowiadają za rozwój wielu poważnych chorób. Z tego powodu znalazła stałe miejsce w diecie mnichów, którzy znani są z niekonwencjonalnych metod leczniczych. Pomaga zniwelować stres oraz ułatwia zrelaksowanie się. Odpowiada za to L-teanina, której pozytywne działanie potwierdzono licznymi badaniami. Również ta substancja wspomaga utrzymywanie dobrego samopoczucia, toteż herbata matcha wykorzystywana jest w walce z depresją. Poprawia pamięć, dzięki pobudzeniu organizmu do wytwarzania dopaminy.

Idealna dla płci pięknej

Szeroką ofertę herbat dla kobiet można znaleźć pod adresem: https://eherbata.pl/herbaty-30/matcha-572/. Dlaczego akurat panie powinny się bliżej przyjrzeć matchy? Wspomaga metabolizm, czyli ułatwi skuteczne odchudzanie, a przy tym nie jest suplementem diety, ale ma naturalne pochodzenie. Ponadto dostarcza ona znaczne ilości witaminy A i C, żelaza, białka i wapnia. Picie matchy obniża poziom złego cholesterolu, szczególnie groźnego dla osób narażonych na choroby układu krążenia. Co najważniejsze, napój broni się smakiem, w przeciwieństwie do oferowanych w marketach mieszanek ziołowych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*