Jak wybrać buty, które będą zdrowe dla stóp?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wygodne i zdrowe dla stóp buty to podstawa dobrego samopoczucia. Jak wybrać obuwie, które będzie zdrowe dla stóp, jednocześnie nie rezygnując z elegancji i kobiecości?

Każda kobieta zna to uczucie, gdy po całym dniu spędzonym na szpilkach z ulgą zsuwa buty na wysokim obcasie i rozmasowuje obolałe stopy. Dyskomfort to nie jedyna cena, jaką płacimy za eleganckie obuwie. W wyniku zbyt wąskich czubów może dojść do powstawania haluksów, które nie tylko deformują stopy, ale są bolesne i można je skutecznie leczyć tylko chirurgicznie. Lepiej zapobiegać takim zmianom, kupując zdrowe obuwie. Niewygodne buty powodują także powstawanie bolesnych odcisków.

Jakie buty założyć do biura?

Jeśli pracujesz w biurze, gdzie wymagany jest elegancki strój, zamień szpilki na eleganckie czółenka, w których jest miejsce na duży palec i nie powodują powstawania haluksów. Wybierz niewysoki obcas, to będzie ulga dla twojego kręgosłupa. Inwestuj w kolekcje skórzane, z miękką, wyprofilowaną wkładką, dzięki czemu unikniesz otarć i odcisków. Naturalne, przewiewne materiały pozwalają uniknąć potliwości stóp, a także grzybicy, która jest nieestetyczna i trudna do wyleczenia.

Szpilki na specjalne okazje

Czy to znaczy, że masz na zawsze zrezygnować ze szpilek? Nie! Tego typu obuwie możesz zakładać na specjalne okazje, jak wesele, komunia, impreza firmowa. Jednak wybieraj modele znanych marek, które potrafią uszyć komfortowe szpilki na wysokim obcasie.

Jakie buty wybrać do pracy fizycznej?

Do pracy fizycznej sprawdzi się obuwie sportowe na płaskiej podeszwie. Latem i wiosną mogą to być adidasy, a zimą i jesienią buty trekkingowe. Kieruj się zasadą, że buty muszą oddychać, by nie powstała grzybica, być wygodne i z miękką podeszwą.

Ostatnia rada – lepiej wybieraj sklep z obuwiem niż sklep internetowy, który nie gwarantuje Ci komfortu z powodu niemożliwości przymierzenia butów przed zakupem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*