Dlaczego firma musi mieć prawnika? Przekonaj się!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jeśli prowadzisz działalność gospodarczą, potrzebujesz usług prawnych. Dziedzina prawa jest duża, z wieloma specjalnościami i podspecjalizacjami. Jeśli musisz zatrudnić prawnika dla swojej firmy, ważne jest, aby wiedzieć, jaki rodzaj prawa jest potrzebny i które adwokaci specjalizują się w dostarczaniu tej usługi. Na stronie  https://bdbconsulting.pl/uslugi/obsluga-prawna/ możesz skorzystać z obsługi prawnej.

Usługi prawne – rodzaje

Oto kilka wspólnych rodzajów usług prawnych dla firm:

  • Kontrakty: Mogą to być proste lub bardzo skomplikowane, w zależności od rodzaju działalności, którą masz i branży, w której działasz. Prawnicy kontraktowi pomagają klientom sporządzać i przeglądać umowy, zanim zostaną one podpisane i staną się prawnie wiążącymi dokumentami. Pomagają również w negocjowaniu zmian w umowach, gdy jest to konieczne i doradzają, jak rozwiązywać spory dotyczące warunków umowy.
  • Zatrudnienie: Wiele firm zatrudnia pracowników, którzy będą pracować bezpośrednio z klientami lub klientami – osobiście lub przez telefon – jak również pracowników, którzy pracują za kulisami, wykonując takie rzeczy jak księgowość lub badania prawne. Prawnicy zajmujący się zatrudnieniem pomagają opracować politykę zatrudnienia, w tym pakiety wynagrodzeń; negocjują umowy o pracę; doradzają właścicielom firm, jak radzić sobie z kwestiami pracowniczymi, takimi jak pozwy o niesłuszne zwolnienie z pracy; oraz prowadzą spory sądowe z pracownikami (takie jak roszczenia dotyczące dyskryminacji lub molestowania seksualnego).
  • Własność intelektualna: Ta specjalność skupia się na ochronie praw własności intelektualnej poprzez patenty (dla wynalazków), znaki towarowe (dla produktów lub usług) oraz prawa autorskie (do dzieł artystycznych). Prawnicy zajmujący się własnością intelektualną mogą pomóc firmom w opracowaniu produktów, zarejestrowaniu znaków towarowych i zgłoszeniu patentów. Mogą również doradzić, jak egzekwować prawa własności intelektualnej, jeśli ktoś je naruszy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*