Jak usprawnić wypiek pieczywa w swoim przedsiębiorstwie?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Urządzając piekarnię trzeba wziąć pod uwagę przede wszystkim sprzęty oraz akcesoria, które usprawnią pracę i sprawią, że stanie się ona bardziej wydajna. Jest to niezwykle ważne, aby osiągnąć sukces i zyskać wielu klientów. Warto więc dowiedzieć się co oprócz podstawowych urządzeń powinno się znaleźć na jej wyposażeniu.

W jakie urządzenia do piekarni warto zainwestować?

Każda piekarnia powinna posiadać na swoim wyposażeniu lady piekarnicze z chłodziarkami, w których można w bezpiecznych warunkach przechowywać składniki na ciasto. Innym ze sprzętów, w które zdecydowanie warto zainwestować jest dzielarka do bułek – porcjuje ona ciasto na mniejsze części i formuje z niego kształtne smakołyki. Pozwala to bardzo usprawnić pracę i w krótkim czasie przygotować bardzo duże ilości pieczywa. Urządzenie to działa automatycznie, co pozwala ograniczyć liczbę ludzi potrzebnych do pracy.

Bardzo przydatne są także wózki służące do transportu zarówno ciasta, jak i gotowych wypieków. W piekarni powinny znaleźć się także krajalnice do chleba, ponieważ zdecydowana większość klientów woli kupować pokrojone pieczywo. Powinny one posiadać ostre noże z funkcją samoczynnego czyszczenia się oraz ostrzenia.

Do wypieków przydadzą się także foremki o różnych rozmiarach oraz kształtach, za pomocą których można stworzyć fantazyjne pieczywo o nietypowych wzorach. Jeśli chcemy maksymalnie usprawnić pracę w piekarni warto również zdecydować się na zakup przemysłowych zmywarek. Umożliwiają one szybki umycie naczyń oraz garnków, dzięki czemu nie trzeba tego robić ręcznie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*