Jak obniżyć auto?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wśród pasjonatów tuningu ogromną popularnością cieszy się obniżanie zawieszenia. Niższy samochód prezentuje się zdecydowanie lepiej i swoim wyglądem przypomina auta sportowe. Istnieje kilka metod na obniżenie zawieszenia i zmniejszenie prześwitu między kołem a rantem nadkola.

Metody na obniżenie zawieszenia samochodu

Najprostszym i najszybszym sposobem na to jest zastosowanie sprężyn o skróconym skoku. Pozwalają one na obniżenie zawieszenia o około 3-4 cm. Warto wybierać sprężyny od sprawdzonych producentów, aby mieć pewność, że są odpowiednio dobrane do pojazdu. Duży wybór tego rodzaju akcesoriów można znaleźć na stronie https://eibach.pl/page/pro-kit-sprezyny-obnizajace/. Przy zastosowaniu sprężyn bardzo krótkich trzeba pamiętać o dokupieniu amortyzatorów. Inną metodą obniżenia samochodu jest gwintowane zawieszenie. Oferuje ono zdecydowanie większy zakres regulacji i jest wykorzystywane przede wszystkim w pojazdach sportowych.

Ciekawym rozwiązaniem jest także zestaw zawieszenia air ride. Składa się on z amortyzatora oraz poduszki powietrznej, która pełni rolę sprężyny. Daje to ogromne możliwości regulacji prześwitu. Niewątpliwą zaletą tej metody jest sterowanie za pomocą pilota. Dzięki temu w dowolnej chwili można zmienić wysokość pojazdu i dostosować ją do aktualnych warunków. Jest to szczególnie przydatne podczas przejeżdżania przez spore nierówności. Samodzielne obniżenie samochodu jest możliwe, ale wymaga posiadania odpowiedniej wiedzy i umiejętności. Osoby niedoświadczone powinny powierzyć swój pojazd w ręce profesjonalistów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*