Jak wyposażyć nowoczesny salon?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nowoczesny salon to przede wszystkim otwarta i funkcjonalna przestrzeń, która nie jest zastawiona nadmiarem przedmiotów. Chcąc urządzić wnętrze w tym stylu, warto postawić na minimalistyczne formy, gładkie tkaniny i stonowane dekoracje. W takim pomieszczeniu sprawdzą się doskonale meble wykonane z litego drewna. Naturalny surowiec pięknie współgra z czarnymi metalowymi elementami, które są obecnie bardzo modne. Całość ożywią nieco barwniejsze dodatki tekstylne o prostych formach. Mogą to być gładkie welurowe zasłony w kolorze ochry, cyraneczki lub szałwii. Musimy jednak pamiętać, że o ostatecznym charakterze aranżacji decyduje światło.

Rola światła w projektowaniu salonu

Większość z nas wykańczając wnętrza, skupia się jedynie na typowo funkcjonalnej roli oświetlenia. Najczęściej rozjaśniamy ważne punkty całego projektu, zapominając o dekoracyjnej roli światła. Na rezultat, który otrzymamy, składa się nie tylko jego barwa, ale także kąt padania, rozmieszczenie ozdobnych punktów świetlnych, jak też sama forma lamp.

Jeśli chcemy aby nasz salon nabrał niepowtarzalnego uroku, odpowiedni efekt może nam zapewnić szynowy system lamp, który jest dostępny na przykład na stronie internetowej takiej jak: https://www.elwi.pl/. Sprawdzi się on doskonale także do podkreślenia grafik wiszących na ścianie lub designerskiego zabiegu dekoratorskiego. Tego typu oświetlenie wspaniale wpisuje się w nowoczesne trendy, nie odbierając jednocześnie wnętrzom mieszkalnym ciepła tak ważnego w sercu domu, którym jest salon.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*