Łódź pełna kultury, czyli o muzeach i miejscach kultury, które warto tam zwiedzić

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Łódź to nie tylko stare miasto, Manufaktura i zabytki. Spotkać tu można masę ciekawych, a być może nawet pouczających miejsc. Warto zajrzeć do Łodzi choćby ze względu na różnorodność atrakcji występujących w tym mieście.

Łódzkie Planetarium EC1

Znakomita jakość obrazu 8k (aż o 8 razy lepsza od HD), czyste, nieskalane „łączeniem” ekranów doznania z wizualne, wygodne fotele, to tylko niektóre z tych najciekawszych doświadczeń jakie czekają na chętnych, by obejrzeć gwiezdny spektakl. Idealne miejsce dla ludzi o wysokim stopniu wiedzy astronomicznej, jak i zupełnych amatorów. Planetarium, o którym mowa, choćby na stronie https://lodz.travel/turystyka/co-zobaczyc/ec1-miasto-kultury/planetarium-ec1/ jest jednym z nielicznych tak zaawansowanych, tego typu atrakcji, na Świecie. W Europie jest tylko jedno, porównywalne do Łódzkiego w Lucernie. Znakomite wrażenia z seansu gwarantuje w rodzimym planetarium aż 12 najnowocześniejszych komputerów umożliwiających projekcje obrazu w najwyższej jakości, bez obaw o inne ważne dla tej sztuki, parametry.

Muzeum Kinematografii

Pozostając wciąż w temacie ruchomego się obrazu, warto wspomnieć o Łódzkim Muzeum Kinematografii, o którym też można się więcej dowiedzieć ze strony https://lodz.travel/turystyka/co-zobaczyc/lodzkie-muzea/muzeum-kinematografii/, funkcjonującym od 1976 roku najpierw jako Dział Kultury Filmowej i Teatralnej w Muzeum Historii Miasta Łodzi, a od 1984 jako oddział tegoż Muzeum. Dzisiejsza siedziba znajduje się przy ul. Zwycięstwa 1. Istnienie Muzeum Kinematografii w takim mieście jak Łódź nie bez przyczyny jest wybitnie dobrym powodem by je odwiedzić, wszak od początków polskiego kina była to kolebka tej sztuki w naszym kraju. W zbiorach muzealnych znajdują się rekwizyty najpopularniejszych polskich dzieł zeszłego wieku, a z każdym rokiem przybywa kolejnych ciekawych zdobyczy świata kina. Znaleźć tu można zapiski pochodzące z procesów tworzenia filmów i archiwalne plakaty. W innym dziale znajdują się eksponaty skupiające się wokół tematu techniki filmowej, w tym: kamery, taśmy czy obiekty służące scenografii. To ogromna skarbnica wiedzy na temat polskiego kina i warto poświęcić każdą minutę, aby dowiedzieć się czegoś ciekawego.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*