Dodatki wpływające na wystrój łazienki

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jednymi z elementów wpływających w znacznym stopniu na wygląd łazienki są rozmaite dodatki o charakterze użytkowym oraz dekoracyjnym. Wynika to z faktu, że bardzo skutecznie podkreślają indywidualny wystrój przestrzeni. Aby jednak odpowiednio spełniały swoją rolę, powinny koniecznie nawiązywać do ogólnej stylistyki – zarówno pod względem stricte aranżacyjnym, jak i kolorystycznym czy wzorniczym. Z niniejszego artykułu dowiemy się, na jakie konkretnie dodatki łazienkowe warto postawić.

Pożądane są elementy wykonane z dobrych jakościowo materiałów

Podstawowymi dodatkami wpływającymi na wystrój łazienki są ozdobne mydelniczki, dozowniki do mydła w płynie, wieszaki na ręczniki, a także kubki przeznaczone na szczoteczki do zębów. Pełnią one nie tylko funkcję dekoracyjną, ale również praktyczną. Najlepiej sprawdzą się modele wykonane z ceramiki, naturalnego drewna bądź stali nierdzewnej  – w zależności od aranżacji pomieszczenia. Poza tym niezwykle istotnym dodatkiem jest uchwyt na papier toaletowy, który musi być wystarczająco solidny, a jednocześnie estetyczny. W tym przypadku godny polecenia jest model chromowany zaprojektowany w klasycznym stylu, ponieważ ma uniwersalny charakter.

Kolejny wartościowy element to lustro ścienne, niezbędne w trakcie wielu typowych czynności pielęgnacyjnych (czesanie i stylizowanie włosów, mycie zębów, robienie makijażu itp.). Do minimalistycznych wnętrz warto wybrać wersję pozbawioną ramy, natomiast do tradycyjnych – wersję w ozdobnej ramie i z półeczką. Pozostałe dodatki to m.in. dywanik podłogowy, wiklinowy kosz na bieliznę oraz deska do prasowania. 

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*