Środki czystości do łazienki

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W przypadku łazienki, regularne sprzątanie jest bardzo ważne, ale i wymagające. Utrzymanie czystości oznacza konieczność stosowania specjalnych środków. Wiąże się to z różnym charakterem zabrudzeń w tym pomieszczeniu. Jest to jednak istotne, gdyż poza mało estetycznymi osadami, zwalcza się w ten sposób bakterie czy grzyby, które mogą wpływać negatywnie na zdrowie człowieka. Co może się zatem przydać? 

Do brudu oraz osadów z mydła i kamienia

W tym pokoju jest wiele różnych powierzchni, które wymagają dokładnego czyszczenia. Na poszczególnych elementach, takich jak umywalki czy ściany wanny lub kabiny prysznicowej, gromadzą się osady z mydła. W okolicach styczność takiego wyposażenia z bateriami łazienkowymi, gromadzi się także kamień. Warto zatem sięgnąć po płyn uniwersalny Cillit Bang. Taki środek poradzi sobie z kamieniem, osadem, zaciekami i uporczywym brudem. Co ważne można go stosować na wielu powierzchniach, zarówno akrylowych, jak i szklanych czy też na płytkach. Wykorzystując taki płyn oraz ściereczkę z mikrofibry i czystą wodę, można dbać o ogólną czystość w łazience. 

Czyszczenie toalety

Szczególnie wymagające jest sprzątanie samej toalety. Musi być ona jednak regularnie czyszczona, gdyż w przeciwnym razie może stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia. Zewnętrzne części można myć uniwersalnym płynem. W kontekście wnętrza przydadzą się kostki do wc, działające przy każdym spłukaniu wody. Dodatkowo w przypadku muszli trzeba również stosować co jakiś czas skoncentrowany płyn czy żel dezynfekujący. Takie środki są odpowiednio mocniejsze, dobrze radząc sobie ze skupiskami bakterii. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*