W co zapakować rzeczy przy przeprowadzce?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Większość dorosłych ludzi przynajmniej raz w życiu przeprowadzało się do nowego mieszkania lub domu. W takiej sytuacji kluczowe znaczenie ma odpowiednie zorganizowanie transportu całego dobytku, tak aby przebiegł sprawnie i szybko, czyli bez niepotrzebnych komplikacji. Niezwykle istotnym elementem tego procesu jest spakowanie wszystkich rzeczy oraz ich optymalne zabezpieczenie przed uszkodzeniem. Idealnie nadają się do tego w szczególności solidne, kartonowe pudełka wykonane z kilkuwarstwowej tektury falistej.

Perfekcyjny stan techniczny opakowania to priorytet

Każdy producent kartonów oferuje je w zróżnicowanym rozmiarze, w związku z czym bez większego problemu dopasujemy pudełka do konkretnych przedmiotów. Można w nie z powodzeniem zapakować zastawę stołową, akcesoria kuchenne, książki, wazony, rozmontowane części mebli, pościel i sezonową odzież. Należy jedynie koniecznie pamiętać o wypełnieniu wolnych przestrzeni wybranym materiałem amortyzującym wstrząsy. W tej roli znakomicie sprawdzi się zarówno klasyczna folia bąbelkowa, jak i kulki styropianowe, miękkie strzępy tkanin czy zmięte stronice gazet. Dodajmy, że każdy karton powinien być całkowicie suchy, niezaplamiony i pozbawiony jakichkolwiek uszkodzeń zewnętrznych (pęknięcia, rozerwania, znaczne wgłębienia, zniszczone grzbiety itp.).  

Zaleca się oklejenie każdego pudła z zewnątrz kilkoma warstwami taśmy klejącej.  Opakowania z wyrobami szklanymi warto oznaczyć naklejką z napisem „Uwaga, delikatna zawartość” bądź „Uwaga, szkło”. Pamiętajmy, że garnitury i formalne ubrania wymagają przewożenia w specjalnych, szczelnych pokrowcach

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*