Folia antywłamaniowa – gdzie taką kupić?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zgodnie z danymi policji, co roku dochodzi do kilkudziesięciu tysięcy włamań w Polsce. Posiadając mieszkanie na parterze, czy dom jednorodzinny warto zminimalizować ryzyko takiego zdarzenia, zabezpieczając odpowiednio okna. Dobrym sposobem jest zamontowanie na wewnętrznej stronie szyby specjalnej folii. Utrudni ona rozbicie szkła i wejście do środka przestępcy lub wrzucenia do pomieszczenia niebezpiecznych przedmiotów.

Jakie są zalety folii?

Przede wszystkim folia antywłamaniowa jest niewidoczne, dzięki czemu nie ogranicza dostępu światła do mieszkania, tak jak robi to krata. Nie trzeba też jej zasłaniać za każdym razem, gdy domownicy opuszczają dom, jak to ma miejsce w przypadku rolet zewnętrznych. Jest bowiem na stałe przyklejona do szklanej części okna. Co więcej, produkty takie są łatwo dostępne. Można je zamówić na przykład przez Internet, korzystając z popularnych portali sprzedażowych lub stron producentów.

Na co zwrócić uwagę przy zakupach?

Przede wszystkim na atesty. Im wyższa jego klasa, tym bardziej odporna taka folia. Na materiały najwyższej jakości decydują się zwykle placówki bankowe oraz te bardziej narażone na włamania. Co ciekawe, folie często mają jeszcze dodatkowe właściwości, na przykład ochronę przed promieniowaniem UV.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*