Dlaczego musimy pozbyć się wody gruntowej na terenie budowlanym?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Woda jest nieodłącznym elementem życia, ale stanowi również poważne zagrożenie dla placów budowy. Woda przenika do gruntu i powoduje erozję gleby, co może prowadzić do osunięć ziemi. Rozluźnia również glebę i sprawia, że jest ona bardziej podatna na osiadanie.

Zagrożenie dla systemu kanalizacji

Woda ma również wysoką temperaturę zamarzania, co oznacza, że zamarza w niższych temperaturach niż większość innych cieczy. Może to powodować uszkodzenia konstrukcji betonowych, rur i fundamentów.

Obecność wody może również stworzyć środowisko dla rozwoju pleśni, co może prowadzić do problemów zdrowotnych zarówno dla pracowników, jak i osób przebywających w pobliskich budynkach.

Istnieje skuteczne rozwiązanie problemu z wodą, jednak wiąże się ono z zastosowaniem specjalistycznych https://hamer.pl/ maszyn. Spokojnie jednak, na rynku obecne są firmy, które takie rozwiązania dostarczają od ręki, w przystępnych cenach!

Rozwiązaniem są systemy odwadniające

Istnieje kilka sposobów, dzięki którym można zapobiec przedostawaniu się wód gruntowych na teren budowy:

  • Instalacja systemu odwadniającego na terenie budowlanym pozwala na usunięcie występujących wód gruntowych, poprzez ich wypompowanie. W ten sposób zażegnamy niemal wszystkie powyżej opisane zagrożenia.
  • Instalacje barier – membrany z tworzywa sztucznego lub arkusze geotekstylne wokół placu budowy, powodują, że woda deszczowa nie przenika przez grunt do miejsc, w których nie powinna się znaleźć. Bariery te zapobiegną również ponownemu przesiąkaniu wody, która już dostała się do gruntu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*