Płyty tarasowe – czym się charakteryzują?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Tarasy to świetny sposób na uatrakcyjnienie domu i zwiększenie jego wartości. Zapewniają one przestrzeń zewnętrzną, w której można się zrelaksować i zabawiać gości, ale także zwiększają wartość nieruchomości.

Chociaż tarasy mogą być wykonane z drewna, betonu lub nawet płytek, wielu właścicieli domów woli używać drewnianych desek tarasowych, aby ich taras wyglądał bardziej naturalnie i pięknie. Ale czym dokładnie jest drewniana deska tarasowa?

Czym się charakteryzują?

Deski tarasowe pod względem swoich właściwości są bardzo podobne do desek podłogowych. Mają jednak tendencję do bycia grubszymi niż deski podłogowe i są często stosowane na większych powierzchniach, takich jak balkony i patia. Występują w wielu różnych kolorach i stylach, co czyni je idealnymi do tworzenia unikalnych projektów dla wystroju własnego domu.

Drewniane deski tarasowe są zwykle wykonane z drewna sosnowego lub cedrowego, ponieważ te rodzaje drewna mają unikalne właściwości, które sprawiają, że są idealne do stosowania w obszarach zewnętrznych, takich jak patia lub pokłady. Możesz je zakupić na stronie https://tombet.pl/. Sosna jest szczególnie świetna do tego celu, ponieważ jest lekka, ale nadal wystarczająco mocna, aby wytrzymać pod naciskiem ludzi chodzących po niej każdego dnia. Cedr jest również łatwy w obróbce i posiada naturalne właściwości antybakteryjne, dzięki którym jest odporny na rozwój pleśni i innych rodzajów grzybów, które mogą uszkodzić inne rodzaje drewna.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*