Czy lampy mogą być dekoracją wnętrza?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dobrze dobrane oświetlenie jest niezwykle istotne w kontekście aranżacji wnętrz, gdyż zapewnia odpowiedni komfort i wygodę z późniejszego użytkowania takiej przestrzeni. Panująca jasność wpływa też pozytywnie na odbiór danego pomieszczenia. Warto przy tym pamiętać, że lampy same w sobie mogą być również ozdobą pokoju. Jakie wybrać by rzeczywiście stanowiły element dekoracyjny? 

Ozdobna osłona

Chcąc stworzyć punkt oświetleniowy, który będzie jednocześnie dekoracją, należy pomyśleć w pierwszej kolejności o kloszu do lampy sufitowej. To właśnie taka osłona może nadać lampie prawdziwie wyjątkowego charakteru. Dostępne są bardzo różne warianty, natomiast szczególnie cenione są wersje szklane, które prezentują się efektownie, a przy okazji tłumią zbyt mocne światło, czyniąc je ciepłym i przyjemnym. Jednocześnie na rynku można znaleźć modele klasyczne, jak i bardziej fantazyjne i nietypowe, dzięki czemu można dopasować je swobodnie do wnętrz w różnym stylu. 

Dodatkowe oświetlenie

W przypadku większych pomieszczeń warto pamiętać, że jeden żyrandol zwykle nie będzie wystarczającym źródłem światła. W salonie przyda się nowoczesna lampa Z lampy można stworzyć dekorację, wybierając model, który można zamontować na ścianie lub stojący, by umieścić go na podłodze lub stoliku. Stosując taki manewr można doświetlić daną strefę pokoju, a nawet jakiś element wyposażenia – konkretny mebel, obraz czy roślinę. W ten sposób podkreśla się walory wnętrza i znacząco wpływa na nastrój, jaki będzie panował w takim pomieszczeniu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*