Jak przygotować się do zimowego wyjazdu w góry?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Sezon zimowy to ulubiony okres w roku dla narciarzy, którzy mogą wówczas wyjechać na weekend w góry i szaleć na stoku do woli. Jednak na taką wycieczkę należy odpowiednio się przygotować, pakując do plecaka odzież, która będzie najlepiej chronić nas przed skutkami ujemnych temperatur.

Odzież i akcesoria

Osoby uprawiające sporty zimowe często mają tendencję do zakładania zbyt lekkiego ubioru, co może prowadzić do przeziębienia. Wybierając jednak wysokiej jakości odzież termalną, można aktywnie spędzać czas bez pocenia się, jednocześnie chroniąc ciało przed ujemnymi temperaturami. W sklepach sportowych można znaleźć dopasowaną bieliznę termalną, która założona pod kombinezon narciarski będzie kontrolować ciepłotę ciała.

Warto też zainwestować w czapki męskie zimowe, które będzie można schować pod kaskiem. W sklepach dostępne są produkty wykonane z cienkiego materiału termicznego, idealnego na takie sytuacje. Modele w wielu wariantach są dostępne na https://www.sklep.kochamczapki.pl/pl/menu/czapki/zimowe-963.html.

Ważną kwestią będą też buty, które zabierzemy ze sobą w góry. Powinny być one odporne na wodę i śliskie podłoże, najlepiej w tym celu wybrać śniegowce, dzięki którym nawet największe zaspy nie będą nam straszne. W obliczu ujemnych temperatur nie można zapomnieć też o ochronie dłoni, w tym celu najlepiej sięgnąć po rękawiczki wykonane z nieprzemakalnej tkaniny.

Produkt wykonany z wełny nie zda egzaminu, bowiem materiał jest podatny na wilgoć, której na stokach nie brakuje. Dobrym pomysłem będzie też zakup maski ochronnej na twarz, która pozwoli aktywnie spędzać czas bez ryzyka odmrożeń.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*