Alternatywy dla plakatów

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Plakaty zyskały popularność jeszcze wiele lat temu. Te z podobiznami gwiazd ze świata muzyki czy sportu, dołączane do kolorowych magazynów, zdobiły ściany pokojów nastolatków. Z czasem w sklepach zaczęły pojawiać się profesjonalne plakaty, po które sięgali także dorośli. Kolejny krok to fototapeta, zajmująca przynajmniej jedną ścianę w pomieszczeniu w całości. Dekoracje tego typu powoli są jednak wypierane przez inne rozwiązania. Z chęcią sięgamy zarówno po ozdoby, które kiedyś były już w modzie, jak i po te zupełnie nowe. Oto najciekawsze alternatywy dla plakatów.

Klasyka zawsze na topie

Obrazy. One nigdy nie wyjdą z mody. Zawsze będą wyglądały estetycznie i elegancko. Dlatego też będą bezpiecznym wyborem w kategorii dekoracji. Jeśli chodzi zaś o konkretne malowidło, możemy przebierać do woli. Na rynku znajdziemy zarówno krajobrazy, jak i portrety czy abstrakcje. Elementem, który zawsze można zmienić lub odnowić jest rama na obraz. Dzięki temu jeden malunek może towarzyszyć nam przez wiele lat, w różnych odsłonach.

Powiew nowoczesności

Rynek wnętrzarski odnotowuje regularny wzrost zainteresowania ozdobami na ścianę 3d. Niegdyś niedoceniane, dziś świętują one sukcesy. Taka dekoracja może, ale nie musi występować w formie obrazu. Równie ciekawym rozwiązaniem są trójwymiarowe naklejki. W ten sposób w naszym salonie może stanąć na przykład drzewo z opadającymi liśćmi, a w sypialni mogą latać motyle. Inną propozycją są artystyczne napisy, na przykład w formie ulubionej sentencji. Miłośników podróży na pewno zainteresują natomiast mapy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*