Brak dostępu do kanalizacji – jak sobie z tym poradzić?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Sieć kanalizacyjna jest zdecydowanie najbardziej komfortowym sposobem na odprowadzanie nieczystości z sanitariatów. Niestety niektóre obiekty mieszkalne nie mogą do niej zostać podłączone. Dotyczy to w szczególności domów jednorodzinnych zlokalizowanych na terenach słabo zurbanizowanych, a także domków letniskowych znajdujących się w górach czy głęboko w lesie. Mamy wówczas dwie opcje do wyboru – zamontowanie na działce bezodpływowego szamba lub zbudowanie mini oczyszczalni ścieków. 

Komfort użytkowania musi iść w parze z funkcjonalnością

Od wielu lat sporą popularnością cieszą się szamba wykonane z betonu. Przede wszystkim dlatego, że są stosunkowo tanie (za model 10 m3 zapłacimy zaledwie 2000 zł), a jednocześnie odznaczają się doskonałymi parametrami technicznymi. Standardowa konstrukcja tego typu jest ponadprzeciętnie odporna na uszkodzenia, wilgoć, korozję i szkodliwe substancje chemiczne. Mamy zatem gwarancję jej wieloletniej żywotności. Pozostałe istotne atuty to:

– duża waga – pozwala na bezproblemowe osadzenie obiektu pod drogą dojazdową lub parkingiem garażowym,

– maksymalna szczelność – zapobiega przenikaniu do gruntu groźnych dla ludzi i zwierząt związków, 

– estetyczny wygląd.

Jeśli interesują nas wytrzymałe szamba betonowe Poznań to miasto, gdzie działa profesjonalna firma zajmująca się ich wytwarzaniem. Na uwagę zasługują ponadto zbiorniki wykonane z tworzywa sztucznego (np. polipropylenu). Są one znacznie lżejsze od poprzednich, co przekłada się na łatwość przewożenia i montażu. Kosztują jednak więcej i są podatne na wypychanie przez wody gruntowe. Jeszcze innym ciekawym rozwiązaniem jest odprowadzanie ścieków do przydomowej oczyszczalni. Funkcjonuje ona na takiej zasadzie, że efektywnie usuwa szkodliwe substancje z ekskrementów za pomocą bakterii beztlenowych. Generuje przy tym bardzo niskie koszty (200-300 zł rocznie).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*