Bramy przemysłowe – rodzaje, właściwości, zastosowanie

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Bramy montowane w halach przemysłowych, magazynach, fabrykach, czy punktach usługowych to innego rodzaju urządzenia, niż te używane w garażach. Są one przede wszystkim większe oraz bardzo często posiadają właściwości akustyczne takie jak tłumienie hałasu. Wybór odpowiedniej bramy zależy przede wszystkim od miejsca, w którym będzie ona używana. Szukając tej odpowiedniej, warto zdecydować się na sprawdzonego producenta, aby otrzymać gwarancję najwyższej jakości.

Jak wybrać odpowiednią bramę?

Bramy można podzielić na kilka rodzajów. Biorąc pod uwagę materiał, z którego została wykonana dzielimy je na bramy stalowe i aluminiowe. Ze względu na konstrukcję wyróżniamy bramy: rolowane, przesuwne, segmentowe, przeciwpożarowe oraz podwieszane. Przed zakupem konieczne jest podanie dokładnych wymiarów otworów, w których ma się ona znajdować. W miejscach, w których bramy przemysłowe będą wykorzystywane praktycznie cały czas, takich jak hurtownie i magazyny powinny być one automatyczne, aby ich otwieranie i zamykanie było łatwe. 

Na zewnątrz najczęściej wybierane są te segmentowe lub podwieszane. Charakteryzują się one podwyższoną odpornością na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych oraz trwałością. Doskonale zabezpieczą one wnętrze budynku przed przedostaniem się do niego osób niepowołanych. Profesjonalne bramy wykonywane są z najlepszej jakości materiałów, które zapewniają ich prawidłowe działanie przez wiele lat. Najczęściej pokrywane są dodatkową warstwą zewnętrzną powleczoną alucynkiem lub ocynkiem, które zabezpieczają ją przed korozją.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*