Windykacja należności od dłużnika – kto może to zrobić?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wielu dłużników nie zdaje sobie sprawy, że mogą zostać wezwani do pomocy w ściągnięciu długu.

Konsekwencje

Jako dłużnik, być może skontaktował się z Tobą wierzyciel lub firma windykacyjna, która powiedziała Ci, że musisz zwrócić należne pieniądze. Jeśli tak się stało, to prawdopodobnie wierzyciel podjął już kroki w celu odzyskania należnych pieniędzy. Może to obejmować podjęcie działań sądowych przeciwko Tobie, aby odzyskać swoje straty i uzyskać wyrok przeciwko Tobie za swoje straty.

Wiele problemów

Kiedy wierzyciel uzyska wyrok przeciwko tobie, a więc będzie prawnym właścicielem twojego długu, może wykorzystać ten wyrok jako podstawę do ściągnięcia pieniędzy od każdej osoby lub organizacji, która jest mu winna pieniądze. Oznacza to, że jeśli jesteś właścicielem nieruchomości lub aktywów biznesowych, mogą one zostać zajęte i sprzedane przez wierzyciela w celu odzyskania od Ciebie pieniędzy.

Jeśli dłużnik zdecyduje się sprzedać niektóre z Twoich aktywów (w tym nieruchomości) w celu odzyskania swoich strat, proces ten znany jest jako wykonanie wyroku. Osoba, która sprzedaje aktywa w imieniu wierzyciela, znana jest jako agent egzekucyjny lub komornik i posiada ona uprawnienia na mocy prawa, które pozwalają jej na zajęcie aktywów, takich jak nieruchomości lub towary należące do kogoś innego.

Jeśli potrzebujesz pomocy specjalisty w tych sprawach, to koniecznie sprawdź stronę: https://kancelaria-ppz.pl/windykacja-naleznosci.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*