Zabiegi kosmetyczne, które pomogą zredukować tłuszcz

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Otyłość stanowi poważny problem, z którym zmaga się wiele osób. Właściwa dieta w połączeniu z regularnym wysiłkiem fizycznym jest niezbędna, jeżeli chcemy pozbyć się zbędnych kilogramów. Czasami jednak nasze ciało jest wyjątkowo uparte i pomimo naszych wysiłków nie jesteśmy w stanie usunąć wszystkich fałd tłuszczu. W takim wypadku warto zastanowić się nad udaniem się do salonu kosmetycznego. Wśród oferowanych usług znajdziemy zabiegi, które pozwolą skutecznie zredukować zawartość tłuszczu w naszym organizmie. Musimy jednak wybrać właściwą dla nas opcję spośród wszystkich dostępnych.

Bezoperacyjne metody pozbywania się złogów tłuszczu

Lipoliza iniekcyjna stanowi bezbolesną alternatywę dla tradycyjnego zabiegu liposukcji. Pozwala ona pozbyć się tych tkanek tłuszczu, których nie jesteśmy w stanie wyeliminować za pomocą zwykłych ćwiczeń fizycznych. Stosowana jest jedynie do miejscowego usuwania tłuszczu i umożliwia tym samym modelowanie naszej sylwetki. W trakcie tego zabiegu dochodzi do rozpuszczenia tkanek tłuszczowych znajdujących się wewnątrz naszego ciała. Nie są wykonywane żadne nacięcia i tym samym nie grozi nam powstawanie zniekształceń na skórze.

Cały proces trwa do 50 minut. W jego trakcie w otłuszczone miejsce jest wstrzykiwana mieszania wyciągu z soi oraz soli żółciowej. Fachowa nazwa tych dwóch substancji to fosfatydylocholina oraz deoksycholat. Powodują one, że komórki tłuszczu rozpuszczają się i następnie zostają zastąpione przez tkankę włóknistą. Rozpuszczony tłuszcz przemieszcza się do wątroby i do jego całkowitego usunięcia dochodzi w ramach procesów metabolicznych.

Miejsce przeprowadzenia zabiegu może pozostać opuchnięte przez okres do dwóch tygodni. Możliwe jest również wystąpienie siniaków. Warto pamiętać, że lipoliza nie może zastąpić aktywnego trybu życia i skutecznej diety. Nie jest przeznaczona dla osób otyłych, lecz takich, które mają problem z miejscowymi fałdkami tłuszczu, które pomimo wszelkich starań nie chcą zniknąć.

Usuwanie tłuszczu za pomocą niskich temperatur

Szczególną popularnością cieszy się zabieg kriolipolizy. Jest on stosunkowo młody, lecz wyjątkowo skuteczny. Służy przede wszystkim do usuwania nadmiaru tłuszczu z małych części ciała. Salon, do którego się udamy musi być wyposażony w specjalistyczne urządzenie do kriolipolizy, bez którego zabieg jest niemożliwy. Aby zrozumieć zasadę jego działania, musimy zapoznać się z właściwościami komórek tłuszczowych. Znajdują się one w tkance podskórnej i zbudowane są między innymi z nasyconych kwasów tłuszczowych.

Substancje te nie są odporne na działanie niskich temperatur. Pięć stopni Celsjusza to temperatura wystarczająca, aby doszło do ich zamarznięcia. Kriolipoliza ma wpływ jedynie na tłuszcz, wszelkie otaczające tkanki nie ucierpią w ramach tego zabiegu. Zamarznięty tłuszcz jest następnie wydalany w ramach naturalnych procesów metabolicznych podobnie jak w przypadku lipolizy.

Czas trwania zabiegu zależy przede wszystkim od powierzchni ciała pacjenta. Często niezbędnych jest kilka wizyt, aby doprowadzić cały proces do końca. Do naszego ciała przykładany jest próżniowy aplikator, który wsysa fałdę skóry wraz z tkankami tłuszczu. Wewnątrz komory znajdują się specjalne płytki chłodzące, które pobierają z organizmu ciepło. Oczywiście do obumarcia i wydalenia tłuszczu nie dochodzi natychmiastowo.

Proces ten może się przeciągnąć nawet do 6 tygodni, lecz nie towarzyszą mu żadne poważne skutki uboczne. Ewentualne zaczerwienienie skóry to niska cena za pozbycie się uporczywych fałd tłuszczu. Jeżeli interesują nas informacje dotyczące aplikatora, to warto rozejrzeć się po hurtowni kosmetycznej. Znajdziemy tam wiele dostępnych modeli i będziemy w stanie ocenić czy w salonie używane są wysokiej jakości produkty.

Zarówno lipoliza iniekcyjna, jak i kriolipoliza stanowią skuteczne rozwiązanie dla problemów z upartymi złogami tłuszczu. Należy jednak wziąć pod uwagę fakt, że zabiegi te wiążą się ze zwiększonym obciążeniem metabolicznym naszej wątroby. Dlatego też osoby, które borykają się z jakimikolwiek zaburzeniami tego organu, nie będą mogły skorzystać z tych metod.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*