Materiały używane do produkcji materacy

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wytwarzanie pokrowców

Produkcja pokrowców na materace wbrew pozorom wcale nie jest prosta. Potrzebne są do tego skomplikowane maszyny oraz wykwalifikowany personel. Materac, na którym śpimy bez odpowiedniej ochrony, bardzo szybko się niszczy, zaczyna się pruć i wycierać. Poza tym jest narażony na różnego rodzaju zabrudzenia i działanie innych czynników zewnętrznych, dlatego tak ważną rzeczą jest wybór odpowiedniego pokrowca.

Niezbędne materiały

Tkanina używana przy wykonywaniu pokrowców jest często wzbogacana nićmi ze srebra, ponieważ ma ono działanie antybakteryjne, dzięki czemu jest przyjazne dla alergików. Ponadto stosuje się włókna wiskozowe, które są świetnym pochłaniaczem wilgoci. Materiał często wzbogaca się także olejkami eterycznymi – najpowszechniej używa się lawendy, ponieważ jej zapach odstrasza insekty i zapewnia spokojny sen. Cenione jest również naturalne włókno bambusowe, które pomaga uzyskać delikatność materiału. Tkaniny, z jakich wykonuje się pokrowce na materace, zwykle są gąbczaste.

Produkty zapewniające najlepszą jakość w połączeniu z atrakcyjną ceną znajdziemy w ofertach takich jak na przykład: https://www.mar-pol.net.pl/dzianiny-materacowe. Ten zakład z Łodzi posiada wieloletnią tradycję związaną z branżą włókienniczą, dzięki czemu świadczone tam usługi znajdują się na najwyższym poziomie. Oferta fabryki jest szczególnie atrakcyjna dla alergików, ponieważ dzięki wykorzystaniu najnowszej technologii AEGIS pozwala uzyskać materiału o szczególnych właściwościach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*