Współczesny salon kosmetyczny – jak może mi pomóc w uzyskaniu pięknych paznokci?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Obecnie salony kosmetologiczne, bardzo intensywnie ulegają rozwojowi. Dawniej manicure przebiegał w sposób szybki, a paznokcie były malowane zwykłym lakierem. Innowacyjne możliwości zastąpiły starodawne metody. Współczesna kosmetologia potrafi w krótkim czasie zupełnie odmienić wygląd paznokci.

Dawne marzenia o długich i mocnych paznokciach, w dzisiejszych czasach zostały urzeczywistnione. Specjalistyczne urządzenia kosmetyczne zdecydowanie ułatwiają stylizację i przyspieszają czas pracy. Osiągane efekty są w pełni satysfakcjonujące, a co najważniejsze – nie niszczą naturalnej płytki paznokciowej. Produkty stosowane do manicure są w pełni bezpieczne i można je indywidualnie dobierać dla każdego klienta.

Profesjonalny gabinet urody w czasach obecnych

Stylizacja paznokci aktualnie stała się coraz bardziej wymagająca. Poza pilnikami, cążkami czy radełkami, stosuje się przykładowo frezarki kosmetyczne. W ich wyposażeniu znajdują się urozmaicone frezy, które bezproblemowo uformują nałożony akrylożel. W salonach piękności w sposób odpowiedni odsuwa i redukuje się niepotrzebne skórki, aby nie przeszkadzały.

Kolejnym, najważniejszym zadaniem jest specjalistyczne przygotowanie płytki paznokciowej. Realizacja go jest mocno skomplikowana. Cała trudność polega na tym, aby płytkę zmatowić i jej nie uszkodzić, a tym bardziej nie przepiłować. Odpowiednio opracowany paznokieć będzie długo i bezproblemowo trzymał nałożone kosmetyki. Brak „zapowietrzeń” jest najlepszym potwierdzeniem, dobrze wykonanej pracy manicurzystki. Następnie możliwe jest zaaplikowanie masy żelowej i jej poprawne opiłowanie. Perfekcyjna stylistka na przygotowany już paznokieć, kolor nakłada pod same skórki. Gotowe paznokcie dalej potrzebują stosownej pielęgnacji, gdyż po zabiegu są mocno wysuszone i odtłuszczone. Dlatego po zakończeniu stylizacji w dłonie należy wmasować krem, a w skórki oliwkę. Zabieg jest skomplikowany, dlatego warto korzystać z usług u osób odpowiednio wyszkolonych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*