Komu zalecana jest kinezyterapia?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Obecnie jedną z bardziej popularnych metod fizjoterapii jest tzw. kinezyterapia. Polega ona w głównej mierze na leczeniu ruchem i obejmuje rozmaite ćwiczenia, których kluczowym celem jest osiągnięcie przez pacjenta pełnej sprawności. Często też jest wykorzystywana jako środek do dalszej rehabilitacji – choćby społecznej. Jeśli zależy nam na profesjonalnych zabiegach z zakresu kinezyterapii, to powinniśmy koniecznie odwiedzić centrum rehabilitacji Fizjomedicar, o którym więcej informacji można znaleźć na http://fizjomedicar.pl/.

Optymalne rozwiązanie nie tylko dla osób z dysfunkcjami ruchu

Standardowa kinezyterapia określana jest mianem gimnastyki leczniczej i dzieli się na dwie formy – miejscową oraz ogólną. Ta pierwsza opiera się na bezpośrednim oddziaływaniu na konkretny narząd poprzez wykonywanie odpowiednio dobranych ćwiczeń biernych, czynnych, oporowych, oddechowych, relaksujących lub samowspomagających.

Z kolei kinezyterapia ogólna to nic innego jak pobudzanie do działania części ciała nie objętych chorobą. W tym przypadku ćwiczenia odbywają się nierzadko w wodzie i mogą być z powodzeniem podejmowane nawet przez inwalidów. Omawiana metoda jest zalecana przede wszystkim osobom zmagającym się z różnorodnymi schorzeniami i niepełnosprawnościami narządu ruchu, a także cierpiącym na chroniczne bóle kręgosłupa oraz dolegliwości typowo reumatoidalne. Pozostałe istotne wskazania to m.in.: udar mózgu, niewydolność oddechowa, zawał serca, skomplikowany zabieg operacyjny w obrębie jamy brzusznej, wada postawy, silny ból stawu rzepkowo-udowego czy okres poprzedzający poród.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*