Waga analityczna – jakie naprawy można dokonać w ramach gwarancji?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Waga jest urządzeniem bez, którego ciężko jest sobie w wielu sytuacjach poradzić. Jeszcze większy problem rodzi się, gdy potrzebna jest jakaś bardzo mała ilość czegoś, czego pod żadnym pozorem nie można dać za dużo albo za mało. Wówczas konieczne jest posiadanie wagi analitycznej, która waży z bardzo dużą dokładnością nawet bardzo małe ilości substancji. To też, gdy ulegnie jakiejkolwiek awarii to każdy zastanawia się co obejmują naprawy gwarancyjne, aby nie trzeba było płacić za naprawę, ponieważ ze względu na cenę wagi na pewno nie byłaby ona zbyt tania.

Przede wszystkim, żeby waga została naprawiona bezpłatnie w okresie gwarancji to uszkodzenie nie mogło powstać w wyniku niewłaściwego przechowywania, a także użytkowania. Poza tym plomby nie zostały w jakikolwiek sposób naruszone. Istotne jest też to, aby nie było widocznej żadnej próby modyfikacji urządzenia przez osoby nieupoważnione. Dodatkowo koniecznie trzeba posiadać wypełnioną kartę gwarancyjną oraz najlepiej oryginalne opakowanie od sprzętu. Jeżeli te wymogi zostały spełnione to waga powinna zostać naprawiona bezpłatnie przez serwis.

W jaki sposób sprawdzić czy waga działa prawidłowo?

Aby upewnić się, że waga działa prawidłowo konieczna jest legalizacja wykonana w Urzędzie Miar. Najlepiej jednak, żeby była ona przeprowadzana nie rzadziej niż co 24 miesiące, ponieważ ważąc bardzo małe ilości czegokolwiek ciężko jest się zorientować, iż waga może źle ważyć. A sprawdzając jej dokładność systematycznie można być pewnym jej wyników.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*