Instalacje odgromowe – czym są i jak działają?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Systemy odgromowe mają za zadanie chronić budynki przed uderzeniami piorunów. Ochrona odgromowa jest istotną częścią projektu budynku, ponieważ chroni ludzi i mienie przed potencjalnie niszczącymi skutkami uderzenia pioruna.

Uderzenia piorunów mogą powodować uszkodzenia budynków na kilka sposobów. Najczęstsze szkody wynikają z porażenia prądem elektrycznym, które może powodować pożary i eksplozje, jeśli w pobliżu znajdują się materiały palne.

Piorun może również spowodować uszkodzenia strukturalne budynków, powodując ich zawalenie się lub spalenie.

Systemy ochrony odgromowej mają za zadanie chronić budynki przed uderzeniami piorunów na różne sposoby:

Uziemienie 

Polega na połączeniu dachu lub najwyższych kondygnacji konstrukcji z ziemią za pomocą przewodu lub kabla, który przewodzi prąd z dala od konstrukcji. Oznacza to, że jeśli piorun uderzy w konstrukcję, prąd przepłynie przez ten przewód, a nie przez Twój dom.

Izolacja 

Niektóre rodzaje izolacji stosowane w domach i firmach mogą również zapewnić ochronę przed uderzeniami piorunów. Należą do nich pałeczki z włókna szklanego, izolacja z wełny mineralnej i izolacja z pianki natryskowej. Po prawidłowym zainstalowaniu materiały te pomogą zapobiec pożarom spowodowanym przez porażenie prądem elektrycznym oraz uszkodzeniom strukturalnym spowodowanym przez trzęsienia ziemi po pierwszym uderzeniu.

Jeśli chcesz zapewnić sobie bezpieczeństwo, to instalacje odgromowe Poznań, jest miastem, w którym to zrealizujesz.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*