Części używane w branży motoryzacyjnej

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Motoryzacja jest bardzo szeroką dziedziną, w której możemy wyróżnić bardzo wiele gałęzi. Jedną z nich jest mechanika, która obejmuje naprawy ale i modyfikacje samochodów. Te drugie często wymagają użycia specjalnych części i podzespołów, na przykład gdy chcemy zaadaptować w pojeździe jakiś nowy element. Sprawdźmy co można wykorzystać do tego celu.

Otwory montażowe

Dokładając dodatkowy osprzęt w samochodzie, który nie był przewidziany fabrycznie, nie zawsze będą do niego pasowały otwory montażowe. Innymi słowy – może po prostu nie być do czego przykręcić śrub, które ów podzespół miałyby trzymać. Nie jesteśmy jednak bez wyjścia, ponieważ można wykorzystać tak zwane nitonakrętki. Aplikuje się je za pomocą zwyczajnej nitownicy, różnią się jednak od tradycyjnych nitów tym, że posiadają wydrążony wewnątrz gwint. Montaż nitonakrętek jest szybki, łatwy, a funkcjonalność bardzo duża. Dlatego też odpowiedni ich zapas znajduje się w każdym warsztacie, warto również by były pod ręką w garażu majsterkowicza.

Naprawa mocowań

Czasami zdarza się, że jakiś element w pojeździe się urwie. Zdarza się to wtedy, gdy mocowanie zostaje przeżarte przez korozję, lub dochodzi do jakiegoś uszkodzenia mechanicznego, np. podczas kolizji. Nie oznacza to, że połączenia naprawić się nie da. Czasami trzeba jednak trochę się natrudzić. Pomocna może być tulejka gwintowana, która nadaje się do wspawania w miejsce uszkodzonego mocowania. Wewnątrz posiada ona gwint, w który możliwe jest wkręcenie śruby przytrzymującej dany element.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*