Styl skandynawski – zalety i wyróżniki

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Styl skandynawski jest obecnie jednym z najchętniej wybieranych w kontekście aranżacji wnętrz. Wywodzi się on z północy Europy, lecz zyskał na popularności w zasadzie na całym kontynencie. Doceniana jest jego funkcjonalność oraz szansa na stworzenie eleganckiego wnętrza, lecz bez zbędnego przepychu. Dlaczego warto postawić na taki wystrój i co go wyróżnia? 

Co można uznać za główne cechy tego stylu? Po co sięgnąć przy takich aranżacjach? 

Według tej koncepcji pomieszczenia powinny być urządzone w prosty i funkcjonalny sposób. Próżno szukać tam zbędnych elementów, ponieważ całe wyposażenie powinno mieć wartość użytkową. Wszystko utrzymane jest w jasnej i dość chłodnej kolorystyce. Trzeba sięgać po naturalne materiały, a więc przede wszystkim drewno czy tkaniny, takie jak len czy bawełna.

W salonie czy jadalni nie można zapomnieć o prostych, drewnianych krzesłach skandynawskich oraz stole. Przy wyborze pozostałych mebli też należy stawiać na takie z drewna, w naturalnych odcieniach lub pomalowanych na biało, bądź ewentualnie w innych jasnych barwach. Odpowiednie będą również warianty tapicerowane, szczególnie w kontekście kanap i foteli. 

Atuty takiej aranżacji

Przede wszystkim jest to prosta i nieskomplikowana estetyka, która daje efekt niewymuszonej i gustownej elegancji. Jasna kolorystyka i wykorzystanie dużej ilości drewna pomaga stworzyć we wnętrzu dobrą atmosferę. Bazowanie na naturalnych materiałach daje przy okazji poczucie obcowania z naturą i utrzymanie odpowiedzialności ekologicznej. Tak urządzone pomieszczenia wyglądają jednocześnie przestronnie, ponieważ rezygnacja z ciemnej kolorystyki oraz nadmiaru dodatków, pozwala uniknąć efektu przytłoczenia z perspektywy domowników. Świetnie sprawdza się to zatem w mniejszych, ale i dużych pokojach. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*