Jak zostać asystentką stomatologiczną?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Asystentka stomatologiczna to ciekawy i odpowiedzialny zawód. Wymaga on odpowiednich predyspozycji, takich jak empatia, wytrzymałość psychiczna i dobry kontakt z pacjentami, zwłaszcza z dziećmi, ale zdobycie kwalifikacji do pracy nie jest trudne i zajmuje niewiele czasu.

Czym zajmuje się asystentka stomatologiczna?

Wykwalifikowana asysta jest niezbędnym personelem w każdym nowoczesnym gabinecie stomatologicznym. Jej zakres obowiązków jest zazwyczaj bardzo szeroki, od przygotowywania narzędzi i materiałów, przez porządkowanie przychodni pod kątem specjalistycznych procedur medycznych, aż po edukację prozdrowotną pacjentów. Najczęściej asystowanie lekarzowi dentyście wymaga też posiadania szerokiej wiedzy i sprytu.

Jak można nabyć kwalifikacje?

Nauka na kierunku asystentka stomatologiczna trwa dwa semestry, czyli już po roku nauki jest się uprawnionym do pracy. Aby zapisać się do szkoły wymagane jest ukończenie szkoły średniej, ale nie trzeba przedstawiać dokumentów poświadczających zdanie matury. W ramach zajęć organizowane są praktyki zawodowe, a kształcenie kończy się państwowym egzaminem zawodowym- pisemnym oraz praktycznym.

Ze względu na charakter kierunku nabór jest ogłaszany przez szkoły policealne, nie ma możliwości ukończenia studiów, czy technikum o tej specjalizacji. Dodatkowe kwalifikacje można zdobyć także na kursach zawodowych, nie nadają one jednak pełni uprawnień. Istnieją też podobne zawody, takie jak higienistka stomatologiczna, czy technik dentystyczny, jednak tylko szkoła asystentek trwa tak krótko. Naukę w tym zawodzie oferuje m.in. https://www.collegium.com.pl.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*