Odszkodowanie za wypadek przy pracy – co warto wiedzieć?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jeśli zostałeś poszkodowany w pracy, ważne jest, abyś wiedział, o jakie odszkodowanie możesz się ubiegać.

Odszkodowanie za wypadek przy pracy jest przeznaczone dla osób, które doznały obrażeń ciała w wyniku zaniedbania pracodawcy, np. gdy kolega przypadkowo obleje Cię wrzątkiem w kuchni.

Odszkodowanie może być również dostępne, jeśli doznałeś obrażeń ciała w wyniku własnego działania w pracy, ale jest to mniej powszechne.

Poniżej przedstawiono, co należy wiedzieć o odszkodowaniu za wypadek przy pracy

Możesz dochodzić roszczeń tylko wtedy, gdy Twoje obrażenia zostały spowodowane przez kogoś lub coś innego, a nie przez Ciebie lub innego pracownika. Jeśli potkniesz się w biurze lub skaleczysz się na sprzęcie biurowym, nie możesz ubiegać się o odszkodowanie (chyba że istnieją wyjątkowe okoliczności).

Jeśli nie było świadków zdarzenia, które spowodowało uraz, może być trudno udowodnić, kto był odpowiedzialny i czy dopuścił się zaniedbania. Jeśli byli świadkowie i widzieli co się stało na tyle wyraźnie, aby można było przeprowadzić dochodzenie w sprawie odpowiedzialności, wówczas mogą istnieć podstawy do złożenia wniosku o odszkodowanie.

Jeśli ktoś inny był częściowo odpowiedzialny za spowodowanie twojego urazu (na przykład, jeśli wydał nieprawidłowe instrukcje), wtedy może on dzielić odpowiedzialność z twoim pracodawcą i być zobowiązany do pokrycia części kosztów odszkodowania.

Jeśli chcesz otrzymać profesjonalną pomoc w tym zakresie, to koniecznie sprawdź witrynę internetową: https://euroexpert.szczecin.pl/odszkodowanie/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*