Jakie meble będa idealne do salonu w starym stylu?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Któż z nas nie marzył o swoim pięknym domu z dala od miasta, wciśniętym gdzieś pomiędzy malownicze wzniesienia, a przy tym urządzonym według własnych upodobań? Własny dom na przedmieściach wydaje się być kalką amerykańskiego snu, jednakże nie można odmówić takiemu rozwiązaniu uroku i wartości sentymentalnej. Co więcej, cały proces z tym związany od zakupu ziemi, przez wybór projektu, budowę po urządzanie wnętrz wydaje się być czymś niesamowitym. Realizacja marzenia o własnej posiadłości z twierdzą pośrodku zazwyczaj trwa wiele lat zanim będzie można sięgnąć po dobrą książkę i rozgrzewać się w cieple kominka.

 

Planowanie przestrzeni domowej

No właśnie… I tutaj warto zaznaczyć, że zaprojektowanie i aranżacja wnętrza domu to nie jest bułka z masłem. To działanie wymagające wielu przemyśleń przymiarek i konsultacji np. z architektem wnętrz, sprzedawcą czy wykonawcą. Każde pomieszczenie powinno być komfortowe i ergonomiczne dla domowników oraz posiadać dopasowane meble.

 

O ile kuchnia, łazienka, przedpokój czy garderoba to miejsca typowo robocze, o tyle salon wymaga specjalnego podejścia. Będzie to bowiem przestrzeń scalająca całe życie rodzinne oraz pozwalająca na relaks i odprężenie w stonowanym otoczeniu. Planowanie to proces żmudny i długotrwały, ale finalnie przynoszący wiele satysfakcji.

 

Salon w starym stylu

Jak już wspomniano wyżej salon to wyjątkowe miejsce w całym domu, dlatego warto przyłożyć się do jego aranżacji z najwyższą starannością. Ceni się tutaj dbałość o wyrafinowane detale, zapewnienie sporej przestrzeni do wypoczynku oraz elementy czyniące go przytulnym i kojącym. Propozycja starego stylu w salonie to wręcz doskonała okazja do znalezienia wyszukanych, dębowych mebli i innych sprzętów.

 

Meble w salonie to rzecz ważna, a stary styl to oznaka przywiązania do tradycyjnych wartości i hołdowania temu, co sprawdzone i dobre. Pięknie zdobiony, dębowy stół z kompletem krzeseł będzie stanowił o powadze całego pomieszczenia. Natomiast witryny z zastawą stołową przekazywaną z pokolenia na pokolenie to istna perełka. Solidna szafa z drzwiami przesuwnym dwuskrzydłowymi cena może okazać się strzałem w dziesiątkę, gdyż stanie się masywnym dopełnieniem stylowego salonu.

 

Dodatkowo warto zadbać o niecodzienne kandelabry, elegancko wykończony kominek i dywan ze szlacheckim motywem. A także o porządny parkiet czy deskę podłogową wg klasycznego wzoru. Tak skomponowane wnętrze salonu da jego użytkownikom mnóstwo radości na wiele lat.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*