Rodzaje witamin

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Witaminy są minerałami cechującymi się ogromnymi właściwościami prozdrowotnymi dla naszego organizmu. Ich regularna suplementacja oraz stosowanie pozwoli nam na zachowanie prawidłowych wskaźników oraz pozwoli na ustabilizowanie zdrowia fizycznego, jak i psychicznego. Dlatego też, tak ważne jest ich rutynowe dostarczanie do naszego ciała – warto też zadbać o okresowe badania, które pozwolą nam stwierdzić jakie niedobory posiadamy.
Dostarczać witaminy możemy na wiele sposobów – jednym z podstawowych jest na pewno zdrowe odżywianie oraz zawarcie w diecie dużej ilości witamin i owoców. Powinno się także wystrzegać jedzenia produktów przetworzonych, które zawierają w sobie duże ilości składników sztucznych oraz nadmiar soli, która odpowiada za zatrzymywanie wody w naszym organizmie. Poza tym, zdecydować możemy się na suplementację witaminową, w której zakres wchodzi regularne zażywanie podstawowych witamin. Do najważniejszych ich rodzajów zaliczyć możemy, przede wszystkim: witaminę C, magnez, witaminy z grupy B, cynk czy żelazo. To właśnie one odpowiadają za utrzymanie naszego organizmu w stabilnej i prawidłowej formie, a nie zawsze jesteśmy w stanie przyjąć odpowiednie wartości poprzez samo odżywianie.

Dlatego też warto zainwestować w witaminę b complex, która pozwoli nam na ustabilizowanie wartości minerałów z grupy B w naszym organizmie, a także przyczyni się do redukcji ospałości, stresu czy chronicznego zmęczenia. Drugim wartym zakupu suplementem jest Solgar wit. d3 – biorąc pod uwagę to, iż nasz kraj należy do strefy klimatu umiarkowanego powinniśmy przez prawie cały rok spożywać witaminę d3.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*