Problem zmęczonych oczu – jak sobie z nim poradzić?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Współcześnie wiele osób spędza przed monitorem komputera czy ekranem smartfona wiele godzin każdego dnia, co często skutkuje zmęczeniem oraz łzawieniem oczu. Ponadto negatywnie oddziałują na nie różne czynniki zewnętrzne, takie jak choćby niekorzystne warunki atmosferyczne. Najlepszym sposobem na wyeliminowanie tych dolegliwości jest unikanie czynnika sprawczego, ale w wielu sytuacjach jest to niemożliwe. Skutecznym rozwiązaniem są wówczas m.in. dobre krople do oczu.

Sposoby farmakologiczne oraz naturalne — wybór należy do ciebie

Jak już zostało powiedziane we wstępie, najskuteczniejszą metodą pozbycia się problemu ze zmęczonymi oczami jest stosowanie kropli przepisanych przez okulistę. W trakcie wizyty w jego gabinecie można przy okazji dokładnie zbadać wzrok oraz umówić się na kolejną wizytę, która będzie służyła zweryfikowaniu postępów w leczeniu. Krople i inne środki nawilżające (ze świetlikiem, babką lancetowatą i rumiankiem w składzie) bez trudu kupimy np. w tym miejscu: https://www.aptekadyzurnastargard.pl/. Dobrze jest również wykonywać regularne ćwiczenia mające na celu rozruszanie oczu — polegają one na śledzeniu poruszających się za oknem obiektów, ruszaniu gałkami czy intensywnym mruganiu (lepsze nawilżenie). Można też wykorzystywać naturalne metody, takie jak:

  • okłady z herbaty rumiankowej albo zielonej, ewentualnie z plasterków ogórka bądź surowego ziemniaka
  • nakładanie na oczy zimnej łyżeczki (metal działa rozkurczająco i pomoże skutecznie zmniejszyć obrzęk)
  • okrążanie skóry wokół oczu za pomocą kostek lodu
  • nakładanie nasączonych w zimnym mleku płatków kosmetycznych (łagodzą podrażnienia i radzą sobie z przekrwieniami oraz opuchnięciami)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*