Urwana świeca żarowa – co z nią zrobić?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Świeca żarowa jest jednym z najważniejszych elementów silników diesla. Jeśli jest ona niesprawna nie ma możliwości wytworzenia wysokiej temperatury, która konieczna jest do zapalenia mieszanki. Silnik samochodu pracuje nierówno, a spalanie jest zdecydowanie wyższe. Z tego względu w przypadku awarii świecy żarowej, a także jej urwania, konieczna jest szybka jej wymiana na nowy egzemplarz.

Jak wymienić świecę żarową?

W przypadku gdy świeca urwie się, konieczna jest wizyta u zaufanego mechanika, ponieważ samodzielna jej wymiana jest niemożliwa. Trzeba jednak wybrać odpowiednie miejsce specjalizujące się w demontażu tych elementów. Jeden z takich warsztatów można znaleźć na stronie https://urwana-swieca-zarowa.com.pl/oferta/wykrecanie-urwanych-swiec-zarowych-slask/. Mechanik za pomocą specjalnych narzędzi najpierw wyjmie uszkodzoną świecę. Aby się do niej dostać musi on zdjąć głowicę silnika. Kolejnym krokiem jest dokładne wyczyszczenie otworu oraz wyfrezowanie gniazda na nowy egzemplarz. Gdy jest on już gotowy w miejsce to montowana jest nowa świeca. Mechanik powinien także sprawdzić, czy jest ona szczelnie osadzona.

Standardowo przyjmuje się, że świeca żarowa powinna wytrzymać bez problemu przejechanie dystansu wynoszącego około 100 tysięcy kilometrów. Przestrzeganie tego zalecenia i wymiana tego elementu odpowiednio wcześnie pozwala zapobiec jej urwaniu. Dzięki temu unikniemy sporych kosztów związanych z koniecznością zdejmowania głowicy silnika, ponieważ przy urwanej świecy to jest największym wyzwaniem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*