Psycholog – czym się zajmuje?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Psycholog to osoba, która bada i diagnozuje zaburzenia psychiczne. Badanie psychologii jest stare i istnieje od wieków. Współcześni psychologowie są ekspertami w dziedzinie zdrowia psychicznego i mogą pracować z osobami, które mają szeroki zakres problemów.

Poniżej przedstawiono niektóre z powszechnych zadań wykonywanych przez psychologów:

Diagnozowanie zaburzeń psychicznych

Psycholog użyje różnych narzędzi do diagnozowania pacjentów z problemami zdrowia psychicznego, takimi jak depresja lub lęk. Narzędzia te obejmują wywiady, kwestionariusze samoopisowe, obserwację i inne testy. Jeśli pacjent ma ciężki przypadek depresji lub lęku może być zobowiązany do poddania się leczeniu, które może obejmować leki lub psychoterapię (doradztwo).

Leczenie pacjentów

Po zdiagnozowaniu pacjenta z zaburzeniem psychicznym do psychologa należy decyzja, jak najlepiej go leczyć. Na przykład, jeśli pacjent ma depresję, może przepisać mu leki, natomiast jeśli ma ataki paniki, może zalecić sesje doradcze do czasu poprawy stanu.

Doradzanie pacjentom

Psychologowie mogą również doradzać pacjentom, którzy doświadczają emocjonalnego niepokoju, takiego jak żal po stracie kogoś bliskiego lub poczucie samotności z powodu rozwodu lub utraty pracy itp. Stawiając na takiego specjalistę jak psycholog Warszawa Żoliborz, jest jednym z wielu miejsc, w którym swoje siedziby mają specjaliści.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*