Akcesoria uprzyjemniające bieg

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jogging jest świetnym sposobem na wzmocnienie mięśni i zachowanie dobrej kondycji fizycznej. Miłośnicy biegania uprawiają ten sport niezależnie od pogody i pory roku. Aby bieganie zawsze było przyjemne, warto zaopatrzyć się w podstawowe akcesoria biegacza. Poza kompletnym strojem do biegania, przydatne mogą okazać się między innymi kompresyjne skarpetki. Takie skarpety doskonale podtrzymują mięśnie łydek i je stabilizują, dzięki czemu można pozwolić sobie na dłuższą aktywność fizyczną. Podczas joggingu w terenie, szczególnie gdy udajemy się w dłuższą trasę, z pewnością praktyczny będzie specjalny pas biodrowy z wieloma kieszeniami. Można umieścić w nich niezbędne przedmioty, takie jak klucze, telefon, czy portfel. Dla miłośników muzyki, którzy lubią biegać do swoich ulubionych piosenek przeznaczone są natomiast małe opaski na ramię. Z powodzeniem można wykorzystać je do przechowywania odtwarzacza MP3 albo iPoda.

Funkcjonalne gadżety dla biegaczy

Prawie każdy profesjonalny sklep biegacza posiada w ofercie praktyczne bidony na wodę, odżywkę lub inne płyny. Można zdecydować się na klasyczny bidon termiczny z solidnym zamknięciem, bądź na model z dodatkowymi funkcjami. Ciekawą propozycją jest bidon typu shaker, który pozwala na szybkie przygotowanie odżywki. Ważne jest, by wybrany bidon dobrze leżał w dłoni i był lekki. 

Prawdziwą furorę wśród zapalonych biegaczy robią także pulsometry oraz zegarki sportowe. Za ich pomocą można łatwo zoptymalizować swój trening i uniknąć przemęczenia organizmu. Zegarki posiadają między innymi takie funkcje jak pomiar dobowej aktywności, licznik kroków, ilość spalonych kalorii, czy nawigacja GPS.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*