Nauka angielskiego – jak przekonać do tego dziecko?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pozycja języka angielskiego na świecie staje się coraz ważniejsza. Już nie tylko młodzież uczy się go w szkole – coraz częściej na kursy zapisują się dorośli, którzy chcą podnieść swoje kwalifikacje zawodowe lub poszerzyć swoje możliwości zdobywania informacji i śledzenia popkultury. Ambitni rodzice zdają sobie sprawę z tego, że im wcześniej ich dziecko zacznie poznawać tak międzynarodowy język, tym większe sukcesy osiągnie w szkole. Systematyczna nauka kilkulatka wymaga odpowiednich metod, które zaangażują jego ciekawość świata i naturalną bystrość – czym zatem możemy się wspomagać?

Książeczki edukacyjne – najlepsza zachęta do nauki

W księgarniach coraz częściej możemy spotkać materiały do nauki języków przeznaczone dla najmłodszych. Należą do nich tematyczne książeczki, które przybliżają słownictwo z określonych dziedzin życia i uczą swobodnego używania najpopularniejszych fraz. Projektowane są w sposób ciekawy wizualnie – w książeczkach po angielsku ciało człowieka jest przedstawione w przejrzystym, kreskówkowym stylu, z którym dzieci są dobrze zaznajomione. Zabawne ludziki zapadają w pamięć, a ciekawostki w ramkach sprawiają, że czytelnik chce dowiedzieć się więcej.

Najlepiej zacząć od podstawowych zwrotów związanych z przedstawianiem się i nawiązywaniem znajomości. Następnie można przejść do słownictwa codziennego związanego z jedzeniem, ubiorem czy higieną osobistą. Książeczki o jedzeniu dostępne na https://bookids.pl/ksiazki/tematycznie/jedzenie ze smakowicie wyglądającymi ilustracjami to dobry sposób na naukę słów nazywających zarówno artykuły spożywcze, jak i czynności kuchenne. Proste tematy zagwarantują, że dziecko nie zmęczy się nowymi informacjami, a jego uwaga pozostanie skupiona na języku angielskim.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*